Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hatosag felrevezetese, szemely...

Hatosag felrevezetese, szemelyi jogsertes, buntarsassag. Ilyenkor mi fog tortenni?

Figyelt kérdés

augusztusban egy baratom elkovetett egy kiserteku lopast a tescobol. en buntars voltam, mivel ott voltam es nem akadalyoztam meg. hivtak rendoroket, es en nem mertem megadni a sajat adataimat, igy egy masik embernek adtam ki magam. annak az embernek, akinek mondtam magam, most jott idezese, hetfon kell bemennie, es o elmondja bent, hogy igazabol nem o kovette el ezeket, hanem en.

mar van egy folyamatban levom(csoportosan elkovetett nagyerteku lopas), amire 2ev partfogot akarnak adni, mivel azelott semmi ugyem nem volt. elvisznek kiskoruak bortonebe vagy mi lesz velem?? mire szamithatok?


15/L


2013. okt. 26. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Súlyosbítanak mindent. Próbáld elmebetegnek kiadni magad. Mond, hogy olyan dolgokat látsz ami nincsen ott pl ufók bizergálják az agyadat és reptoidok máőszkálnak a falon. ez most nagyon megy a médiában.


Azt fogják gondolni ez a férfi skizofrén és max befektetnek pár hétre pszichiátriára majd hazaküldenek és kapsz olyan gyógyszert aminek semmi hatása sincs, ha nem vagy skizo és ugye az nemvagy és ezzel felmentenek a sitt alól.


Jobban jársz mert ott kicsipkézik a valagadat.

2013. okt. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
40%
Halmozati bűntett... Úgy nézem kijár a börtön pláne, hogy visszaeső vagy. Szépen kezded az életet...
2013. okt. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ezert siman elvihetnek, nem? foleg, hogy gyermekotthonos vagyom..
2013. okt. 26. 23:50
 4/9 acelsziv ***** válasza:
51%

1: Mi a jobb? Pár év a sitten és priusz, vagy egy életre szóló stigma, hogy nem normális? Esetleg még gyámság alá is helyezhetik. Gondolkozz, mielőtt hülyeségekkel traktálod.

Kérdező: Te meg jobban válogasd meg a barátaidat. Gondolom anyádék marha büszkék rád.

2013. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de a csoportosan elkovetett nagyerteku lopasban meg nem iteltek el, csak gyanusitott vagyok... hogyha a lany elmondja hogy hamis adatokat adtam meg, de nem diktalja be az enyemeket, akkor is lehet belole bajom?
2013. okt. 26. 23:53
 6/9 acelsziv ***** válasza:
Akkor a barátodat fogják elővenni, hogy nyomjon fel téged... Egyébként ebben az esetben semmi sem biztos...
2013. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a sitten ültél, már sehova sem vesznek fel később !! Főleg garázdaság miatt nem.


Ha meg gyagyásnak tetteted magad, azt mondják rád. Á ő egy gyagyás eladó. De eladónak se vesznek fel ha ilyennel lesitteltek, ahol szétizélik a popódat is.

2013. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:
Ebben tévedsz. A mentális betegségekkel megbélyegzett emberekkel szemben sokkal komolyabb előítéletek vannak, mint a börtönviseltekkel szemben.
2013. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az hogy "nem akadalyoztad meg", onmagaban meg nem lett volna nagy dolog, elmondhattad volna a targyalason hogy nem akartal belekeveredni, nem segitettel neki, de nem is nyomtad fel, hozzateheted hogy feltel hogy ha lebuktatod megver, es kesz, ezzel mar mentetted is a borod.

Azt viszont nagyon rosszul tetted hogy hazudtal a rendoroknek, mert a hatosag felrevezetese mar komolyabb ugy, amiatt megutheted a bokadat.


Javaslom valtoztass az eleteden mielott nem keso, es kezdd el tisztelni masok tulajdonat.


Konkret ugyre meg, ugyis kiderul hogy te voltal ott, menj be es jelentsd be hogy megijedtel akkor, ennek hatasara hoztal egy elhamarkodott rossz dontest, de most atgondolva a dolgokat szeretned jovatenni. Hivatkozz arra hogy ideges voltal, ijedt, faradt, nem voltal tudataban a tetted sulyanak, ilyenek.

Akkor meg ha a biro nem tul szorosszivu, meguszhatod, de a jovoben mindenesetre ne csinalj ilyet, es foleg valogasd meg kikkel baratkozol. Tudod, aki korpa koze keveredik... Rendes emberekkel baratkozz, ne bunozokkel.

2013. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!