Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én sértettként köteles vagyok...

Én sértettként köteles vagyok az abszolút magánéleti dolgaimat kiteregetni a vádlott jelenlétében egy tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Tehát tanú vagyok (a sértett egy elég durva büntetőügyben)), beidéznek, és ahogy tudom, a vádlottnak joga van végig bent maradni. De nekem mint tanúnak muszáj pont a vádlott előtt akár intimebb magánéleti dolgokat is elmondani, csak mert igazmondási kötelezettségem van?


Ez hogy van?


Vagy lehet kérni, hogy csak a bíróságnak akarom elmondani, és akkor addig küldjék ki a vádlottat?



2013. okt. 27. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel az ő bőrére megy a dolog úgy tudom joga van meghallgatni. Ha írásban teszed meg (nem biztos h lehet) azt is megkapja. Sajnos ez ilyen. Maximum ha nagyon komoly ügy ahol tanuvédelem van ott nem tud meg rólad semmit.
2013. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nem ez a gond, mert ismerni ismer, csak szal azt nem értem h miért kell neki megtudni a magánéletem minden részletét :(

jó hát úgyis le lesz csukva, de akkor is ... vannak olyan részletek amiket nem igazán akarok a tudomására hozni, és nem is kell az ügyhöz konkrétan. (egy ronda rablási ügy)

De igen, abban én is biztos vagyok h a vádlottnak joga van a tanúmeghallgatásoknál bent lenni végig, csak pont ez a bajom :((

2013. okt. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!