Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A műfötyivel való önvédelem...

A műfötyivel való önvédelem lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy ha valaki rámtámad és én egy szilikonból készült műpénisszel védem meg magam, felelősségre vonható vagyok-e? Hiszen ez nem gumibot, de kb ugyan olyan célt szolgál, legalábbis a hatásfoka van olyan jó mint egy gumibotnak.

Azért gondoltam erre, mert boxert, viperát de még paprikasprayt sem hordhatok magamnál mert megbüntetnek. Na de mi van akkor, ha egy műfütyik kapok elő és azzal páholom el a támadómat? Ez szexuális segédeszköz nem pedig önvédelmi eszköz, vagy támadó fegyver, így elméletileg nem lehet érte felelősségre vonni, hiszen önvédelem és nem tiltott sehol a műfütyi...



2013. okt. 27. 20:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
A San Andreasban sikerült betörnöm egy szigorún őrzött katonai létesítménybe egy lila műfasszal, szóval igen, működhet.
2013. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
85%
edzened kell a tested és az elméd hogy-e különleges fegyvert használhasd
2013. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi volt az "Egy Ravasz az Agy és Két Füstölgő Puskacső" c. filmben is nem? :)

És szerintem bármi minősülhet fegyvernek, ha fegyverként használod.

2013. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Oké hogy minősülhet, de önvédelem során az önvédelem felment. Viszont ha olyat használok önvédelem céljából, amit a jogszabály nem enged akkor megbüntiznek szabálysértésért, viszont a műfütyit nem tiltják egy jogszabályban sem, míg a boxert, viperát, paprikasprayt igen, és múltkor is egy csapat kisebbségi belénkkötött...
2013. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha előveszed, a támadó halálra röhögi magát. Tehát a válasz a kérdésre: Igen, el tudom képzelni.
2013. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

De komolyan, egy két műfütyivel való védekezés után biztos jogszabályba vennék a használatát, pl a késeknél is így van, hogy x centi alatt lehet nálad. Ezt így tudom elképzelni:

"22 centiméter és 7 centiméter átmérő fölött, csak engedéllyel hordhat közterületen műfütyit, mert afelett veszélyes a közre"

2013. okt. 27. 20:33
 7/25 anonim ***** válasza:
Ha pasi vagy, most komolyan, nem ciki, hogy egy nagy műfütyivel rohangálsz?
2013. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Persze, használj csak azt, ha azzal vered halálra a támadódat még világhírű is lehetsz pár percre... :D


Egyszer vettem az akkori főnökömnek egy guminőt (hogy azt izélgesse és ne minket szóban), akkor láttam 45/6-os vagy 7-es műmicsodát. Azzal lehetne ütni elég rendesen.

2013. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"legalábbis a hatásfoka van olyan jó mint egy gumibotnak"


hát kérj meg egy rendőr kollégát, hogy vágjon rád a gumibottal utánna meg a műpélóval...


" Ez szexuális segédeszköz nem pedig önvédelmi eszköz"


A vascső pedig építkezési alapanyag, mégse hordhatod magadnál.


Itt az van, hogyha valakinek 8 napon túli neagyisten maradandó sérülést okozol, akkor szopi van még ha egy madártollal hoztad ezt össze akkor is.

Önvédelem persze nem tiltott, de csak este! Ha nappal versz valakit össze (persze önvédelemből), akkor jó ügyvéd kell, hogy ne szívd meg.


Paprikasprayre szavaznék kis helyen elfér, és ha a csajod megtalálja kevesebb kérdése lesz mint a műfügyiről.

2013. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nos, válaszolnék pár feltevésre:

1.Senki nem írta, hogy pasi vagyok :D Miből gondoltátok?

2. Önvédelem csak este lehet? Ez akkora egy baromság... nem minősítő körülmény önvédelem esetén a sértett szempontjából, csak a támadónál súlyosbító, amiért sötétben támad.

3. nem csak rendőr ismerősöm van, de már fogtam is gumibotot és hidd el, amekkora műfütyim van (nem használom poénból kaptam) nagyobbat is lehet vele ütni, mint egy gumibottal.

4. a paprikaspray tiltott, megbüntetnek érte ha 20 grammnál nagyobb van nálad közterületen és csak állatokkal szemben használható, másfajta spray lehet nálad, ami gyenge mint egy parfüm...

2013. okt. 27. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!