Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíroságon volt már valaki?

Bíroságon volt már valaki?

Figyelt kérdés

tanúként beideztek egy büntetöügyben,életben nem voltam még bíróságon.

az ajtó elött kell állnom,bemondjak a nevem és akkor menjek be?vagy hogy müködik,meg van adva a terem száma.


2013. nov. 2. 14:25
 1/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Igen, behívnak személyesen, a megadott ajtó előtt kell várakozni.

Vigyázz, mit mondasz, minden szónak súlya van.

Ha nem akarsz belefolyni az ügybe, legjobb az "úgy emlékszem, de nem biztos/ nem emlékszem, régen volt/ stb." duma.

Utólag a vallomást ellenőrizni, mielőtt aláírnád!!!!

2013. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szuper hely! Take it easy, és jól fogsz szórakozni!
2013. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát-hát ! Én voltam tanu is, meg vádlott is, de a vallomást nem iratták alá! Sőt magnóra sem azt vették amit mondtam, hanem azt amit a bírónő belediktált, bár az csak hasonlított az enyémre. kifejezett kérésemre rögzítette csak az én szavaimat! Mindez a marcalii bíróságon volt. Utólag lehet kérni egy kinyomtatott jegyzőkönyvet a titkárságon, ellenszolgáltatás fejében!
2013. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

és itt még lehetek gyanusitott vagy már nem?

meg 4 éves a dolog amiröl beszelnem kell,nem is emlékszem sok mindenre.meg itt bibliára meg kell esküdni?vagy az csak a filmekben van?bocsi a hülye kérdésért.

2013. nov. 2. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megesküdni bibliára, csak mondja a bíró, hogy csak is az igazat stb. Lehet persze gyanusított is valaki, ha a tények azt mutatják, hamis tanuzás stb.
2013. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:

Öreg nyomozók, öreg mondása:

"Tanúból lesz a legjobb gyanúsított...)"

2013. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esküdni nem kell, csak a hamis tanúzást büntetik. A bíró és az ügyvéd is kérdezhet, de az ügyvédnek nem vagy köteles válaszolni. A bíróságon már nem lehetsz gyanúsított, kivéve ha be nem ismered, vagy ott nem ismer fel valaki aki azt állítja te voltál, vagy rád terelődik a gyanú.
2013. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először mindenki bemegy adategyeztetésre, majd a bíró kiküldi sorban a pácienseket és utána szólítanak név szerint.

Nem egy leányálom, jobb kerülni az ilyet!

Ha tanúnak hívtak, valami közöd volt az ügyhöz, hogy felmerült a neved.

2013. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!