Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes-e, ha az önkormányza...

Törvényes-e, ha az önkormányzat a lakosoknak kifizetett segélyekből levonja a lakosok önkormányzati tartozásait és befizeti azokat csekken?

Figyelt kérdés
Azt szokták csinálni, hogy a szegény emberek pénzéből (sokan csak 22 ezerből élnek havonta) levonják például a kommunális adót és befizetik helyettük, aztán a csekkekre aláhamisítják az emberek aláírását. Aztán már csak a csökkentett összeget fizetik ki, mellé meg odaadják a befizetési bizonylatot. Az ilyen nem törvényes szerintem, mert bizonyos segélyfajtákból nem lehet letiltani, mert kicsi jövedelem.
2013. nov. 6. 09:13
 1/6 fospuska ***** válasza:
Ha az aláírást hamisítják, az nem csak nem szép dolog,de maximálisan törvényellenes.
2013. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az aláírást hamisítják, hamisíthatják a bizonylatot is, nem?El tudom képzelni, hogy azoknak a szegény embereknek a levont pénze nem kommunális adóra ment!Mivel az őket jogosan megillető pénzzel visszaélnek, jobb lenne, ha mihamarabb besétálnak feljelentést tenni.
2013. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De, kapnak bizonylatot, biztos, hogy arra megy, csak szerintem maga az eljárás módja törvénytelen.
2013. nov. 6. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne törvényes?
2013. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vannak neten ingyenes forumok ahol szakembereket lehet kerdezni errol ha jobban utanna akarsz menni ennek
2013. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy törvénytelen, de ha ez igaz, akkor valószínűleg eszerint "Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el." lopás is.
2013. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!