Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanúzásra felhívás...

Hamis tanúzásra felhívás hivatalból indítandó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy kisebb ügyem amit el sem követtem de az illető féltékenységből rám akarja az ügyet húzni.De nem is ez a lényeg.Megkért egy illetőt,hogy különböző anyagi javakért viszonyzásúl hamisan tanúskodjon mellette. De az illető nem tette inkább elmondta nekem mit akart.Ha én ezt a rendőrségen elmondom ezért indítanak valami féle eljárást? Válaszokat előre is köszönöm.
2013. nov. 9. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, indítanak

ez hivatalból üldözendő

tehát nem kell sem feljelentés, magánindítvány semmi

ha értesül róla hatóság, köteles megindítani nyomozást

2013. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor legközelebbi kihallgatáson ezt elmondom.
2013. nov. 10. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:

azért azzal számolj, hogy ezt bizonyítani is kell, pl azzal, hogy az az illető tanúvallomást tesz, tehát bele kell keverednie. Ha már ennyire rendes volt, hogy szólt neked róla, előtte kérdezd meg, hogy hajlandó e erre.



Igaz a törvény szerint neki kötelessége mindent elmondani a hatóságnak, de ez "csak" a papírforma, a nagykönyvben megírt szabály.

2013. nov. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy figyelmeztetsz. De igazából ő az egyik főszereplője az ügynek.Ennél jobban már nem keveredhetne bele. Eddig is mellettem állt csak azt hitte az illető,hogy pénz hatására megvásárolható.
2013. nov. 10. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!