Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzat által elrendez...

Az önkormányzat által elrendezett temetést kinek kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Nemrég megkeresett minket a rendőrség, hogy a kb ötven éve nem látott nagyapám meghalt, és, hogy intézkedjünk a temetéséről, mert nincs senkije. Nagymamám aki a kontakt volt azt mondta, hogy ő nem akar ezzel foglalkozni, mert neki már semmi köze hozzá, intézze el az önkormányzat. Itt azt hittük, hogy ezzel le is van zárva az ügy, de nemrég megkerestek minket, hogy fizessünk valami háromszázezret a temetési költségekre. Tényleg ki kell fizetnünk egy olyan ember temetését akihez semmi közünk már hosszú, hosszú évek óta? Soha nem látta a gyerekét, az én anyámat, nem fizetett gyerektartást, és már a válás előtt is külön éltek a nagymamámmal.

2013. nov. 12. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell fizetnetek. Eddig is ki kellett. De most a Fidesz törvénye is ilyen. Örüljetek, hogy nem kellett eltartanotok is az öreget.
2013. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Az önkormányzat eltemetteti a halottat, de a hátramaradt családtagoknak kell kifizetnie. Az teljesen lényegtelen, hogy tartották-e a kapcsolatot vele.
2013. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, hát ez remek. Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 13. 09:25
 4/5 kovpet ***** válasza:
Tudtommal (nem vagyok jogász) az örökös kötelessége a temettetés. Volt örökség?
2013. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tudtommal (nem vagyok jogász) az örökös kötelessége a temettetés"


NEM jól tudod, a családtagok kötelessége a temetés, és ez független attól, hogy örököltek-e vagy sem, söt akár kitagadott gyerek is köteles a temetést fizetni.

2013. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!