Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudsz olyan esetről, hogy...

Tudsz olyan esetről, hogy méltánytalanul és jogtalanul juttattak romáknak vmilyen segítséget, lett légyen az segély, lakás, szociális egyéb támogatások?

Figyelt kérdés
Esetleg te magad - ha roma vagy, a te válaszodat is várom - éltél meg olyan helyzetet hogy neked segítettek, magyar honfitársadnak pedig nem?:(
2013. nov. 14. 13:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha csak konkrét esetekről számolnátok be a válaszaitokban és nem a rasszizmussal lennétek elfoglalva, ami jelzem, nincs a részemről, hiszen a "másik oldal" felé is nyitott vagyok, magam is tudok esetet mondani, de privátban, akit érdekel, szóval nem a gyűlöletkeltés a célom.
2013. nov. 14. 13:56
 2/8 PHP de kóder! ***** válasza:
miert, ok nem magyarok, te rendkivul sotet kriptonaci
2013. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 PHP de kóder! ***** válasza:
?
2013. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PHP de kóder! ***** válasza:
loszart nem a gyuloletkeltes a celod, kis hazug baratom
2013. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kriptonáci, de a válaszod is meg a nem megérkezett válaszok is mutatják a KÖZÖNYT a téma iránt, mivel egyértelmű jelenségről kérdezek, ehhez nem kell se rasszistának se semminek se lennem.....
2013. nov. 15. 05:30
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
a romáknak nyújtott, esetleges érdemtelen segítség, azért jogos, mert a romák szenvedése időtlen a fehér társadalomtól elszenvedve és örök ideje tart. ennek a fizetsége lehet, csekély mértékben, kárpótlásként felfogni.
2013. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne a kérdező rasszista? Ha mellettem elsétál egy cigányember az utcán, sokszorta óvatossabban haladok el mellette, mint a láthatóan nemcigány honfitársam mellett. Ennek okai a jól ismert bűncselekményi statisztikában és az én józan eszemben keresendőek, nem pedig a rasszizmus nevű, mára teljesen "elk.urvult" fogalomban.

Leírhatom érzékletesebben is: én nemhogy útálom őket, hanem inkább örülök annak, hogy más a bőrszínük, hogy ezzel kitűnnek a többi ember közül, mert így hatásosabban tudom elkerülni őket - ezáltal pedig a szükségszerűen bekövetkező verekedéseket, ordibálást, anyázást.

2013. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nyilvánvalóan vannak felzárkóztató programok, és nyilván kapnak valamennyi segítséget.

ezt felesleges megkérdezni.


egyik szomszéd kislány bőre bolgár apukája miatt banább volt, a tanárja leszólította, hogy ha nyilatkozna a származásáról, akkor udna neki egy csomó kedvezményt szerezni, mire szőke anyuka berohant felháborodva, hogy ők nem romák.


kb. 2 éve kaptak közigazgatási képzést, hogy el tudjanak helyezkedni.


a kérdés inkább azt sugallja, prvokálja, hogy a segítségek elérik-e a céljukat, a kapott segítséghez hozzá rakják-e a maguk áldozatát, akarnak-e felzárkózni a társadalomhoz, és olyan szorgalmas rabzolgává válni, mint mi vagyunk.


Van, aki igen, azt meg hogy sokan nem, azt azzal magyarázzák a tudósok, hogy más társadalmi szokásaik alakultak ki, a vándor életmód nem a stabilitásra való igényt erősítette bennük. A kislányok meg nem az irodalom könyvük felett fognak ülni, mert már fiatal korban meg kell felelniük az "asszonyi" szerepeknek, és pl. a kistestvérüket pesztrálják.

2014. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!