Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Magyarországon lenne...

Ha Magyarországon lenne népszavazás a halálbüntetés visszaállításáról akkor támogatnád?

Figyelt kérdés
Ez csak egy kérdés tudom,hogy az EU és több nemzetközi szerződésünk tiltja ezen büntetési mód visszaállítását de elméletben lehet róla beszélni.
2009. nov. 17. 21:35
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 18:53

"Amíg nem jönn a bűnös halála addig csak kínozni kell, hogy tudatosuljon benne: Ha megint rosszat tesz ugyanezt kapja megint."

Hű, ez tényleg keresztényi volt.

"Kínozzuk, amíg bele nem döglik a szemét!"

Olyan inkvizíció fílingem lett hirtelen. :)

Nem maradt el valami a kereszténynél? Teszem azt olyan, mint a megbocsátás...?

2009. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
50%

Én a halálbüntetést nem mint büntetésnek gondolom. Első voltam illetve az 5. hozzászóló.


Én a halélbüntetésben azt látom, hogy kivonnak a forgalomból egy veszélyes embert. Hosszútávon ez lenne a jó. Jelenleg az egész világ eltunyult, és ez is lesz az emberiség veszte. Egyre több "rossz" ember van a gépezetben, és így gyakorlatilag mérgezik a társadalmakat. Szaporodnak, stb.


Akik azzal érvelnek, hogy nem lehet visszacsinálni, stb. Amerikában is kb 1-2 év alatt végzik ki a bűnöst, addig van idő rájönni, ha mégse ő a bűnös. Hosszútávon mindenképpen elbszott ami most van.


Mellesleg pl egy cigány nem fél a börtöntől. Úgy áll hozzá, hogy leülök 10évet azt utána fasza minden. Viszont ha az élete a tét, akkor hiddel összeszarja magát.

2009. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

18:20


Amikor elolvastam a hozzászolásod akkor az jutott eszembe,hogy túl sok filmet nézel.

Nos van egy hírem számodra az igazságszolgáltatás nem ugy mükszik,hogy van a bűncselekmény van az elfogás és rá 20 percel beleültetik(vagy ültetnék) a villamos székbe. Nézd meg az olaszliszkai tárgyalást több évig elhúzodott.

A halálbüntetésnél is minimum elhuznák eddig ha nem tovább.Ha googlézol van olyan ember aki 10 év után juttot el az altatásig.


"Bulizol az ismerőseiddel, majd kicsit felötesz a garatra. Ezt páran kihasználják mikor meglátnak téged hazafelé bandukolni, és teljesen leitatnak. Másnap egy véres késsel a kezedben ébredni milyen érzés lenne? Utána a villamosszékben ülve még mindig az lenne a véleményed, hogy a halálbüntetés hasznos?"


Ez már a túl sok Culombo nézése miatt van:)

2009. nov. 18. 19:23
 34/42 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:08

Amerikában hiába várnak annyit, így is többen ártatlanul végezték.

Ha a gyermeked végzi így ártatlanul, akkor is támogatod a halálbüntetést?


Továbbá tényleg sokan vannak, akik nem félnek a börtöntől. Én sem félnék tőle, ha csak ellennék ott, mint manapság.

De ha mondjuk minden nap napi 8-10-12 órában kellene követ törnöm, ha nem akarok éhen dögleni, akkor azért nagyon elgondolkodnék rajta, hogy tényleg olyan jó-e az.



Kérdező!

Erre csak annyit, hogy ha Google-zol, akor bizony találsz jópár esetet, amelyiknél 10 évvel az ítélet után is ártatlanul lett kivégezve.

Még egyszer kérdezem:

Ha a te gyereked lenne kivégezve ártatlanul, akkor is támogatnád?

2009. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

figyu, általában akiket ártatlanul végeznek ki pl gyilkosság vádjával, azok alapból nem éppen tiszta emberek. Azért arról az ember tehet, hogy olyan társaságba keveredik ahol ilyen helyzetbe kerül, beszívatják, stb. Persze ettől még nem érdemelne halálbüntetést, de értelemszerűen ő maga is nagyon felelős lenne érte.


Én tuti nem kerülnék ilyen helyzetbe se meg a leendő gyerekem se, mert nem keresem az ilyen kapcsolatokat társaságokat, stb. Így nem félnék ettől.


Arra meg nem lehet mindig hivatkozni, hogy majd kiderül, h ártatlan, stb. Ennyi erővel ne is büntessünk meg senkit mert mi van, ha kiderül, hogy ártatlan? A halálbüntetést pedig értelemszerűen nem bolti lopásokra szabnák ki.

2009. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Te is megtanulhatnál olvasni, a többiek azzal értettek egyet amit a második kommentben kifejtett....

De megint csak félremagyarázol:)

2009. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

20:12


Ha egy ember megerőszakolja a feleséged majd a gyerekedet megöli a számás láttára te tanuskodsz és életben hagyják az jobb?

6 év múlva megszökik és megint megöl egy gyereket?

Ez most jo ha már az abszurd példáknál vagyunk?

2009. nov. 18. 21:47
 38/42 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:17

"figyu, általában akiket ártatlanul végeznek ki pl gyilkosság vádjával, azok alapból nem éppen tiszta emberek."

Ja, értem. Tehát ha valaki mondjuk életében egyszer füvezett, vagy gyorsan hajtott, akkkor már ki is lehet végezni ártatlanul is. Világos.


"Azért arról az ember tehet, hogy olyan társaságba keveredik ahol ilyen helyzetbe kerül, beszívatják, stb."

Írtam egy példát, ami azért valljuk be, előfordulhat. Még társaságtól függően is.

Nem kevesen szoktak felönteni a garatra. És ezt bárki kihasználhatja. Egy részeg ember nem tud magáról, és mire magához tér, már le nem mossa a dolgot. Ha gyilkolni akarnék, biztos, hogy így csinálnám. Hiszen tiltakozhat, de bizonyítani úgysem tudja, mivel részeg volt. Halott ember meg nem beszél.


"Én tuti nem kerülnék ilyen helyzetbe se meg a leendő gyerekem se, mert nem keresem az ilyen kapcsolatokat társaságokat, stb. Így nem félnék ettől."

Nem társaságtól függ.


"Arra meg nem lehet mindig hivatkozni, hogy majd kiderül, h ártatlan, stb. Ennyi erővel ne is büntessünk meg senkit mert mi van, ha kiderül, hogy ártatlan?"

Terelsz. A halálbüntetés nem visszacsinálható. Egy börtönbüntetés igen. Eltölt 10-15 évet, de utána kárpótolható, ha kiderül az ártatlansága. De miután beadtad neki a méreginjekciót, kit fogsz kárpótolni? Mert max. annyit mondhatsz, hogy "bocsi, ezt elnéztük".



A kérdező kommentje:

"Ha egy ember megerőszakolja a feleséged majd a gyerekedet megöli a számás láttára te tanuskodsz és életben hagyják az jobb?"

Ha leküldik a bányába 25 évre, azt valahogy elfogadhatónak tartanám. Sőt, lényegesen jobbnak, minthogy simán csak gyorsan meghaljon.


"6 év múlva megszökik és megint megöl egy gyereket?"

Ennyi erővel végezzünk ki mindenkit, aki egyszer gyorsan hajt a kocsival, vagy ittasan vezet. Hiszen legközelebb is gyorsan hajthat, és megölhet vele embereket. Sőt, végezzünk ki mindenkit, aki valamilyen bűnt elkövet, hiszen bármikor újra megteheti.

Ha már abszurd példa...


http://www.youtube.com/watch?v=0H_7n1ViUhM


http://www.youtube.com/watch?v=iDj8GJi_Uy4&feature=related


(Sokkoló filmek. Csak erősebb idegzetűeknek!)

2009. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

előző te iszonyú hülye vagy!

beidézed nekem a mondatomat, erre ,hogy akkor biztos a füveseket is kivégeznék, mikor pár sorral lejjebb írom, hogy értelemszerűen nem a bolti tolvajokat vagyis a kis bűnözőket végeznék ki, istenem, kész....

2009. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
A börtönök teli vannak, sokszor nincs hely, és ráadásul a gyilkosokat mi tartjuk el az adóból. A válaszom Igen, de ahhoz hogy végrehajtassák, részletesebb kutatást követelnék.
2009. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!