Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogalkalmazás 3 alapelve?

Mi a jogalkalmazás 3 alapelve?

Figyelt kérdés
Jogot tanulunk a suliban de ezt a részt kihagytam, légszíves segítsetek! A dolgozatba elvileg három alapelv kell!

2013. nov. 18. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Magyarországon?

- A nagy multinacionális vállalatok, és a nagy tőkével rendelkező, politikai kötődésű magyar vállalkozások esetében nem értelmezett a csalás, lopás, adócsalás, megfélemlítés, sőt lényegében semmilyen bűncselekmény fogalma

- Nők elleni családon belüli erőszak nem létezik, a gyerekeket mindig a nőnek ítélik meg válóperben

- Amennyiben az alperes roma, akkor bűnös, kivéve, ha a felperes is roma. Ha a felperes is roma, akkor mindkettő bűnös, csak az egyikről még nem találta ki a bíróság, hogy miért. Büntetőjogi esetben pedig mindig a roma bizonyul vétkesnek. A rasszizmus fogalmát a bíróság nem ismeri, csak alkalmazza.

2013. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

UTFG:

[link]

2013. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első: Köszönöm, de azt hiszem mindketten tudjuk hogy nem erre gondoltam


második: köszönöm a segítséget, az anyagnak hasznát vettem

2013. nov. 18. 22:27
 4/4 A kérdező kommentje:
de az UTFG nélkül leereszkedőbb lett volna, használtam, de nem taáltam oylat ahol 3 felé osztották volna :D
2013. nov. 18. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!