Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez kell fordulni abban az...

Kihez kell fordulni abban az esetben, ha a munkaadó túlórára kötelez, de nem fizeti ki?

Figyelt kérdés
4 órában dolgozok egy drogériában. Azzal tisztában vagyok, hogy egy boltban többet kell valamivel dolgozni, mint pl egy gyárban. Gondolok itt az akció nyitásra amit munkaidőben lehetetlen megcsinálni, de úgy gondolom az nem szabályos, hogy vannak olyan napok, amikor egész nap bent kell lennem. Túlórát nem fizetnek, viszont ha nem maradok tovább, azzal fenyegetnek, hogy elveszítem a munkahelyem. Mi ilyenkor a teendő? Kihez fordulhatok? Ha ellenőzést kapunk engem is megbüntetnek?

2013. nov. 19. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem tehetsz névtelenül is bejelentést.

Nemzeti Munkaügyi Hivatal

2013. nov. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mi ilyenkor a teendő?"


Szemen kell köpni a parasztot és kikérni a fizetésed meg a papírjaid.

2013. nov. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a legtöbb vállalkozó a te béreddel játszik.. nem jelent be, zsebből fizet..stb.mert ne adjunk a rablóknak több lenyúlni való pénzt

nem is lenne ezzel baj, csak akkor fizessen annyit, hogy félre tudjak tenni a nyugdíjra

2013. nov. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!