Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan országokban, ahol...

Olyan országokban, ahol legális a halálbüntetés és az egyik leggyakoribb módja a rab megmérgezése (pl. USA) ott honnan van a méreg? A gyógyszergyárak keverik és a patikában vénnyel váltja ki a hóhér?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Nem. Nem tudom biztosra, de úgy gondolom, hogy az ottani büntetés-végrehajtási intézeteknek van valami külsős céggel szerződésük, akik ezeket az anyagokat beszállítják nekik. Eleve nincs olyan, hogy hóhér az ilyen helyeken. Egy orvosi team van, akik bemennek beadják a mérget, megállapítják a halált, majd kalap kabát.

2013. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországon is van cián meg arzén, meg sok más mérgező vegyszer, nem hiszem, messze kell érte menni. Ráadásul a gyógyászatban használnak olyan injekciót, ami azonnali tudatvesztéssel jár. Mondjuk, plusz a méreg... és kész.
2013. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben nátrium-pentotált fecskendeznek a szervezetbe, amitől az elítélt kómába esik. Elvileg már ez az első lépés halálos, viszont a nátrium pentotál csak mintegy 45 perc múlva okozna halált, ezért a folyamatot még két méreg beadásával gyorsítják.

A második lépésben pancuronium-bromidot, vagy tubocurarin-kloridot, azaz a kuráré hatóanyagát fecskendezik be. Ez az izmokat bénítja meg a szív kivételével, azaz fulladáshoz vezet.

A harmadik lépésben kálium-klorid-ot juttatnak a szervezetbe, ami leállítja a szívet, ezzel szívleállást és a keringés összeomlását okozva.

Bár sokak szerint a méreginjekció humánus kivégzési módszer, valójában rengeteg kétség merült fel alkalmazásával kapcsolatban. Az első probléma abból adódik, hogy az elítélt előkészítése akár 30-60 percet is igénybe vehet, ami komoly pszichikai nyomással jár együtt. A második probléma, hogy a nátrium-pentotál hamar kiürül az agyból, és az izmokban szívódik fel. Ez ahhoz vezet, hogy a szer beadása után kb. 20 perccel az elítélt magához tér. A helyzetet súlyosbítja, hogy a nátrium-pentotál hatását a pancuronium-bromid semlegesítheti, így az elítélt eszméleténél van, miközben megfullad. Ezt viszont, az izombénító hatás miatt, jelezni nem tudja. Az utóbbi években több olyan kivégzés is történt, ahol utólag megállapították, hogy az elítélt eszméleténél volt a második és harmadik komponens beadásakor. A Miami Egyetem kutatóinak 2005-ös vizsgálata szerint a kivégzettek 88%-ának szervezetében kevesebb nátrium-pentotál volt, mint amennyi egyszerű műtéti altatásoknál szükséges.

A fentiek alapján egyre általánosabb az a vélemény, miszerint a méreginjekció szintén kegyetlen kivégzési módszer. Az Amerikai Legfelsőbb Bíróság egyelőre nem foglalt állást.

2013. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem ciánt adnak be, attól egyből kifingik bárki nincs ilyen fulladás meg bénulás stb. és egyszerűbb is.
2013. nov. 19. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Sőt, miért nem csapják le egyszerűen a fejüket :)
2013. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Akkor miért nem ciánt adnak be, attól egyből kifingik bárki nincs ilyen fulladás meg bénulás stb. és egyszerűbb is." Kérdezö! Szerinted a ciántol "kifingás" milyen élettani folyamat?
2013. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erdekes tema ez a halalbuntetes, nem?

Nem veszekedni akarok, csak eszembe jutott valami amikor olvastam a hozza ertok velemenyet.


Ha mar ugyis halalra van itelve, es miutan meghalt ugysem lesz semmi beleszolasa se a sajat se a mi eletunkbe, akkor meg nem mindegy hogy hogyan hal meg?


De most komolyan. Nem bantani akarom oket, en peldaul egyaltalan nem ertek egyet a halalbuntetessel, de ha mar ugyis megolnek valakit, nem mindegy hogy hogyan? Mert szerintem neki (az eliteltnek) tok mindegy. Ez csak minket, itt maradottakat erinthet, hogy vitazhatunk, hogy nem tul humanus, meg szenvedessel jar, meg kinozzuk a rabot, mielott meghal. Dehat meg fog halni!


Ez most csak igy eszembe jutott...

2013. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg, egy megfelelő méretű betontömb segítségével a másodperc törtrésze alatt el lehetne intézni az egész ügyet. Nonszensz, hogy egy kivégzés tovább tartson, mint egy műtét. :D
2013. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a fájdalmommentes kivégzési módszer a cél, akkor szerintem a franciák volt módszere a legjobb, guillotine. Ott tényleg biztos az azonnali eszméletvesztés, nincs olyan, hogy élve megsül, fuldoklik, vagy variálás, hogy milyen szert használnak, esetleg hogy a golyó létfontosságú szervet talál-e el. Mellesleg én bizonyos esetekben elfogadom a halálbüntetést, és a kegyetlen módszer tilalma alatt is azt értem, hogy öncélúan ne kínozzuk, de ha nem tökéletes az injekciós kivégzés, vagy akasztáskor megfojtják, ahelyett, hogy eltörnék a nyakát, az is sokkal könnyebb halál, mint amilyen természetes halálban sokaknak részük van, illetve, amilyenben sok esetben a gyilkosság áldozatainak. De ha mindenképpen humánus kivégzést akarunk, akkor a guillotine a legjobb szerintem.
2016. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!