Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire szabad vitatkozni...

Mennyire szabad vitatkozni egy bíróval a tárgyaláson? Ha pl. nem engedi, hogy bemutassam a bizonyítékaimat, elmondjam érveimet, ellenkezhetek vele (alperes vagyok)?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
sajnos,nem szokott jóra vezetni,rendreutasít stb.De az ügyvédeden keresztűl lehet.
2013. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na és ha az ügyvéd töketlen (még ha nem is helytálló a kifejezés, mert nő)?


Sajnos nincs túl sok választásom, mert pro bono vállalta.

2013. nov. 20. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szabad bizonyítás elve érvényesül a tárgyaláson. Ha nem engedi, hogy bizonyítékot tárj a bíróság elé, akkor az azért van, mert nem tartozik a tárgyhoz, vagy nem fogadja el bizonyítékként. Konkrétan miről van szó?
2013. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

de miért, most ez hogy is van?

csak mert vkinek van ügyvédje, még nem azt jelenti, hogy a peres fél nem szólalhat meg ...

vagy már itt tartunk?


Nekem is volt borzalmasan töketlen ügyvédem, bár ő sztem inkább csak a saját pecsenyesütögetését féltette helyi közegben a bírók előtt, és azért nem nagyon akarta feszegetni a dolgokat, és bizony tetszett neki vagy sem, én nem hagytam. A bírónak se tetszett, jóformán fel volt háborodva, de kit érdekel, ha egyszer azt látom, hogy minden lényegi bizonyíték szóba se kerül, és így az ügyvéd teljesen tévútra viszi az ügyet? Talán hagynom kéne?


De most már érdekelne, hogy ez jogilag tényleg így van, ahogy fentebb írták? a fél elvileg nem szólalhat meg, csak az ügyvédje?

2016. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!