Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságtól nem küldtek befizet...

Bíróságtól nem küldtek befizetési csekket, lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Október 10.-én megjött a bírósági végzés, mi szerint 10.000 Ft-os bírságot kell fizetnem. A levélben az szerepel, hogy a mellékelt csekken adjam fel, de semmi csekket nem kaptam még azóta sem, de lassan lejár a papír szerint a befizetési határidő, ugyanis a levéltől számítva 30nap. Mit tegyek? Várjak a csekkre?

2013. nov. 26. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszer én is jártam így, de nem bírósággal, hanem egy behajtó céggel. Utána még küldtek egy fizetési felszólítást is. Akkor már nem bírtam ideggel és felhívtam a céget, a számuk szerepelt a küldött levelekben. Egy csaj vette fel, így mondtam neki szó szerint:


"Csekket küldjél már a kurwa anyádat, ne fizetési felszólítást."


Két napon belül itt volt a csekk.

2013. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ma felfogom hívni őket, de ez vicc azért... Még én telefonáljak, hogy had fizessem ki a büntetésem!
2013. nov. 26. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez merő pszichológia. Az emberek a negatív élményeket könnyebben megjegyzik, mint a szokványostól eltérő, de pozitív dolgokat. Ha normális emberi hangon mondod el neki a nyűgöd, az csak egy szokványos betelefonáló a sok közül. Ha viszont mély nyomokat hagysz benne, akkor nem felejti el.
2013. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha meg nem fizeted, akkor tovább fognak cseszegetni és félő hogy át váltják közmunkára vagy letöltendőre.
2013. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ügyvédi felszólítás az nem bírósági szerintem....

30napon belül,és lveél 6napon belül kézhezvétele után igen,ha 30napot átléped,újabb 8napon belül kapsz még egy felhívó levelet,hogy jogalap alapján pert indítanak ellened,ami tartalmazza a végrehajtói,+ egyébb kamat,per költséget...de lehet rosszul mondom,azt se tudom mi áll a leveledben..csak áltlaában így szokták a sz.ar.házi magyarok

2013. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!