Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek még közmunkás, ha a...

Lehetek még közmunkás, ha a férjem külföldön fog dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg közmunkás vagyok, de egy hónap mùlva letelik a szerződésem. A férjem időközben kapott munkát külföldön és így nem tudom, hogy behívnak-e még. Mikor most írtam alà a szerződést akkor a férjem munkaviszonyáról is nyilatkozni kellett.
2013. nov. 28. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem.
2013. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor egy hónap múlva 22 800 forint segélyt fogsz kapni. Közmunkás akkor lehetsz ha erre továbbra is jogosult leszel, márpedig erre akkor leszel jogosult ha a családon belül az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 25650 Ftot. Azaz kettőtökre az 53300 forintot. Namármost ebből levonva a te jövedelmed, a férjed havi 30 500 forintért hagyta el a hazáját? Akkor mondd meg neki, hogy egy barom!
2013. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha lehetnél is, hamarosan már nem lehetnél.
2013. nov. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne mond el, hanem titkold el. Úgyis mindegy, ilyen nők mint te, kapnak kint munkát, te is el fogsz menni, ha férjed kint megágyazza a kimeneteled.


Nálam pont fordítva volt. Az asszony ment ki ápolónak és én mentem utána, aztán jött a fiam is.


ha már kint vagytok, ezek a kérdések jelentéktelenné válnak és szánalmassá törpülnek.


Gondolj bele, hárman annyi pénzt keresünk 1 hónap alatt, mint amennyit kerestünk itt 1 év alatt.

2013. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2-ik válaszolónak is köszönöm a válaszát, de a "barom" helyett én inkább azt mondanám neki, hogy minden tiszteletem az övé hogy ilyen nagy áldozatot hoz azért mert mindent meg szeretne adni nekünk és a gyermekeinknek(2 kislány).Nem tudom ki hogyan ítéli meg a helyzetet, de én a helyedben kicsit megfontoltabban , vagyis inkább átgondoltabban írnék ilyeneket. Több hónapra meg el az ismeretlenbe úgy,hogy azt sem tudja mikor láthat megint minket "csak" azért, hogy fizetni tudjuk a rezsinket, meleg ételt tudjunk az asztalra tenni, mert minimálbérből és közhasznú munkából nagyon nehéz. Ha ezek után is azt gondolod hogy egy barom akkor én büszkén állok mellette továbbra is.
2013. nov. 29. 12:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: de ha eltitkolom akkor előbb utóbb úgyis kiderül.._Gondolom utánna néznek azért a hátterünknek. Annyit nem ér az egész.
2013. nov. 29. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A férjed jövedelme miatt nem leszel jogosult a segélyre (azaz a Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatásra), de valószínűleg behívnak közmunkára így is. Nemrég vezették be, hogy minden munkanélkülit kiközvetítetenek, attól függetlenül, hogy kap-e FHT-t vagy sem. De inkább kérdezz rá hivatalos helyen, ott biztosabbat tudnak mondani.
2013. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!