Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a pártfogó felügyelő dolga...

Mi a pártfogó felügyelő dolga és milyen időközönként kell hozzá járni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
húú én már 3 idézést kaptam hogy kel menjek és nem mentem. most már lassan majd el kell menjek. amúgy abban segít hogy ha megbüntetek pl. közmunkával hogy aszt hol és mikor dolgozhasd le vala mint ha más kérdésed van az itéletetel kapcsolatosan.
2013. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy amikor valakinek szabadulás után kell járnia hozzá. Ha nem megy az illető akkor mi lesz?
2013. nov. 29. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A Btk. alapján: 65. § (4) A próbára bocsátott pártfogó felügyelet alá helyezhető. Ha a próbára bocsátott a pártfogó felügyelet magatartási szabályait megszegi, a próbaidő egy alkalommal, legfeljebb egy évvel meghosszabbítható.


66. § (1) A próbára bocsátást meg kell szüntetni, és büntetést kell kiszabni, ha

c) a próbára bocsátott a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi.


Magyarul: irány a dutyi. :)

Ugye a büntetés letöltése után már nincs pártfogó felügyeletre lehetőség, csak az eljárás vagy a végrehajtás alatt, bizonyos előnyök alkalmazásánál (pl. próbára bocsátás, vádemelés elhalasztása, szabadságvesztés felfüggesztése stb.) és itt a jó magaviselet, bűnismétlés megelőzésére szolgál, hogy rendszeresen tartsa a kapcsolatot a felügyelővel. Aki ezt megszegi, az a fentiekkel járó előnyöktől elesik, megbüntetik). A Btk. 71. § (1) b) csak rendszeres kapcsolattartást ír elő, egyébként a részleteket, gyakoriságot a bíróság, ügyészség határozza meg.

2013. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!