Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tényleg felemelik a nagykor...

Ha tényleg felemelik a nagykorúság korhatárát 18-ról 21 évre, és én már nagykorú vagyok, akkor most "visszaredukálnak" kiskorúvá? Egyáltalán megtehetnék ezt? (éjszakásba dolgozok, fontos)

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz ilyen intézkedés.

megszerzett nagykorúságot nem vehetik el

2013. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első jól írta!


Mit dolgozol éjszaka?

2013. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Visszaható hatállyal nem fogják bevezetni.

Főszabály szerint szerzett jogot nem lehet már elvenni.

Persze láttunk már ellenpéldákat.

De ha ezt bevezetnék mondjuk 2013. december 03-tól, azok járnának rosszul, akik a 18-at aznap töltenék, tehát felmenő rendszerben.

"Visszaredukálni" nem fognak már. :)

2013. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 te melyik álomvilágban élsz? Hovatovább más nem is történik, mint a szerzett jog visszavétele.

Igen jogilag és a lehetőségeket tekintve simán visszaredukálhatnak. De nem fogják megtenni, mert nem érdekük. Viszont riogatni vele rendkívül gazdaságos. Az emberek a hülyeségre figyelnek, nem a lényegre.

2013. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanulni szöveget értelmezni...

Mondom: főszabály szerint a visszaható hatály tilos, ha az hátrányt állapít meg.

Lehetnek kivételek a főszabály alól!! De nem ez.

Ha nem felmenő rendszerben oldanák meg, hanem visszaható hatállyal "visszaredukálnák", azzal egyenesen katasztrófát idéznének elő, rengeteg jogintézmény fűződik a nagykorúság eléréséhez.

Ha valaki egyszer már betöltötte, és tett egy jognyilatkozatot, és "visszaredukálják", akkor érvénytelennek minősül? Ha házasságot kötött 19 évesen, hirtelen érvénytelenné válik?

Gondolkozzunk már, emberek...


Ha bevezetik ezt a szabályt, biztosan nem visszaható hatállyal. Ha mégis, többé nem akarok ezen a bolygón élni.

2013. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Plusz kis értelmezés...

(Amúgy nem azt mondom, hogy nem történt visszaélés ezzel, hogy szerzett jogot elvettek, sőt mostanában is volt!)


19 éves vagyok, a nagykorúság korhatára 18 év. Felemelik 21 évre. Visszamenőleg hátrányt nem állapíthatnak meg, maradok nagykorú...


19 éves kiskorú vagyok, mert 21 év a nagykorúság. 18 évre változtatják. Ebben az esetben lehetséges a visszaható hatály, ugyanis nem hátrányt, hanem előnyt állapít meg...

2013. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!