Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SZT kell írnom a magyar...

SZT kell írnom a magyar választási rendszerről, de csak olyan oldalakat találok ahol nagyon sok minden le van írva és nem tudom kibogarászni a lényeget. Tudtok nekem segíteni? (A feladat lent)

Figyelt kérdés

Feladat: Mutasd be a választási rendszert!

Emeld ki a legfontosabb változásokat!(vesd össze a régi rendszerrel)



A válaszokat előre köszönöm.



#választás #feladat #rendszerről #kibogarászni #a lényeget
2013. dec. 6. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj a Kínai választási rendszerről. Tuti nyerő.
2013. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rendszerváltástól 2010-ig két fordulós választási rendszer volt. Az indulni akaró jelölteknek,pártoknak 200 ajánlócédulát kellett összegyűjteni, hogy indulhassanak a választáson Ha jól tudom, erre 1 hónapjuk volt, de az időben nem vagyok biztos.

Ha az első voksoláskor a szavazásra jogosultaknak kevesebb, mint 50 %-a szavazott, akkor a választást meg kellett 2 hét múlva ismételni.

Ez alatt az idő alatt lehetőség volt jelölteket visszahívni, új jelölteket állítani, vagy a pártoknak egy közös jelöltet állítani.

A második választás viszont érvényes volt akkor is, ha 50 %-nál alacsonyabb volt a részvétel.

A Fidesz választási rendszere egyfordulós. 500 ajánlócédulát kell összegyűjteni rövidebb idő alatt.

A választás érvényes akkor is, ha 50 % alatt van a részvétel. Az győz, aki a legtöbb szavazatot kapja.

Mivel a Fidesz adott a határon túliaknak is szavazati jogot, ők is szavazhatnak a mi sorunkról. Regisztrálniuk kell, és levélben szavazhatnak. Ez a lehetőség nem adatik meg azoknak a magyar állampolgároknak, akik külföldön élnek. Ők csak a nagykövetségeken, konzulátusokon szavazhatnak személyesen.

Egyenlőre nem világos még a Szavazatszedő Bizottságok összetételének a kérdése. Az Alaptörvényben nincs róla szó. (Igaz, májusig van még idő törvényt hozni erről.)

Civil szervezetek eddig állíthattak jelöltet, részt vehettek a Szavazatszedő Bizottságban. Ez most már nem lehetséges.

Éppen emiatt kérdéses, hogy a levélben szavazók szavazatait ki és hogyan tudja hitelesen ellenőrizni.

2013. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

már nincs ajánlócédula!!! (kopogtató cédula)

az, hogy 500 db kell, nem valós


Jelöltet ajánlani ajánlóíven lehet.

Egy választópolgár több jelöltet is ajánlhat.

2013. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

750 kellett, most elég 500


41. oldal századvég tanulmány

2013. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a Századvég nem biztos, hogy hiteles.
2013. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kimasolta a Századvég is a törvényt


meg hát ők a kormány tulajdonképpen

2013. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!