Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrségen ilyen adatokat...

A rendőrségen ilyen adatokat számon tartanak?

Figyelt kérdés
Ha egy személynek vannak rendőri kapcsolatai, neki JOGÁBAN ÁLL valakit lekerestetni az adott rendőri személlyel valaki ellen? Velem ez történt. Valami számára sértő dolgot tettem, akkor ő a rendőrrel lenyomoztatja hogy én hova járok munkába, és így megpróbálhat feljelentést tenni, vagy odahívni valakit ha ELVILEG bűnt követtem el?
2013. dec. 6. 22:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Az illető rendőr csak így bárki kérdésre ezt megteheti, hogy attól h ismer valakit akivel valaki ilyet csinál, lenyomoz valakit, csak mert kérte és ismeri? Mert nyilván ha egyéb rendőrhöz menne, akkor az hoszsabb és talán eredménytelen procedúra lenne
2013. dec. 6. 22:07
 2/4 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó dolog: a rendőrségen mindig aktívan számon tartanak ilyen adatokat mindenkiről? Hova jár melózni/suliba, mit csinál, lakhely, kor, név, kinézet stb?

Mert érdekes hogy nem azzal jöttek nekem, hogy hol lakom, hanem a melóhelyemmel.

2013. dec. 6. 22:19
 3/4 intrepid ***** válasza:
Nem lenne joga, ez tiltott adatkezelés. Én tudok olyanról, hogy fiatal rendőrsrác összejött egy csajjal, és megnézte a családot, hogy van-e priuszuk. Azért, nehogy zűrös családdal kerüljön szorosabb kapcsolatba. - Jogosulatlan adatkezelésért megfenyítették. Jogosan, elvégre én sem priorálhatom le a jövendőbelimet, maximum kiváltathatok vele egy erkölcsi bizonyítványt, amin ott van, hogy bűnügyi nyilvántartásban nem szerepel. Attól még bármi lehet vele.
2013. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ember. kb. 80%, hogy legalább pár ezer ember van a világon, aki közvetlenül, minden további nélkül hozzáfér olyan adatokhoz, hogy te: kivel telefonálsz, mit beszélsz telefonon, milyen szöveges üzenetet küldesz, kivel találkozol, mivel foglalkozol a munkahelyeden, kikkel szexelsz, hány éves vagy, hol és milyen gyakorisággal szoktál megfordulni, hol jársz most, stb. Ugyanis elszórsz magadról olyan információkat, amelyek alapján ezt le lehet nyomozni anélkül, hogy bármi törtvénybe ütköző dolgot elkövetnél. Rendőri kapcsolatokkal könnyebb, de nélküle sem nehéz. Szinte egy embert sem találsz Magyarországon, aki ne lenne ismerőse valamelyik ismerősöd ismerősének ismerőse. Még informatika sem kell ahhoz, hogy ez alapján kiderítsék, hova jársz munkába.
2013. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!