Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kell nekem a titkosított...

Hogy kell nekem a titkosított dolgokkal bánni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy olyan oldalam, ahol felhasználók úgy tárolnak adatokat, hogy a jelszavukkal titkosítva vannak, akkor azért büntethetnek engem, ha mondjuk illegális dolgot oszt valaki meg rajta? Mert akkor én sem tudnám elolvasni az adatokat, így ellenőrizni sem tudom. És ha valaki a rendőrségnek hasznos adatot rak fel, akkor nekem azt ha a rendőrség kéri mert valahonnan megtudja, akkor nekem ilyenkor mit kell kiadni? Fel kell törjem a titkosítást, vagy a titkosított adatokat kell kiadni? Vagy egy ilyen oldal illegális lenne? Mert ilyeneket is olvastam, de sajnos nekem ez nem erősségem.

2013. dec. 7. 12:16
 1/1 anti paladin ***** válasza:

Én így tudom:

Ha a regisztráció során közlöd, hogy az illegális tartalmak feltöltése tilos (mondjuk checkbox-szal), a feltöltött illegális tartalmakat figyelmeztetés nélkül törölheted és a feltöltött adat számodra is olvashatatlan a titkosítás miatt, akkor moshatod a kezeid. Mondjuk a btk vonatkozó fejezeteit nem árt ha átolvasod, biztos ami biztos.

A magyar hatóságokkal köteles vagy együttműködni ha erről kapsz egy írásos végzést. Csak azt kell kiadni amit kérnek, azaz általában xy felhasználó fájljait de pl. ha nem kérik külön mondjuk a belépési időpontjait akkor azt nem kell.


A titkosítás megtörésével nem kell szarakodnod, az a rendvédelmi szervek feladata. Ha jó az algoritmus (pl. nyílt kulcsos titkosítás, rsa, pgp) és az ahhoz használt kulcsok is elég erősek, még az algoritmus birtokában is addig tartana a brute force törés, hogy elévül a folyamatban lévő ügy, szóval biztonságosnak tekinthető.

2013. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!