Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben automatikusan...

Ebben az esetben automatikusan jár az állandó lakcím kártya?

Figyelt kérdés

Adott egy személy,aki 20 éve lakik egy nővel, akitől született már 2 gyereke is. Viszont eddig nem oda volt bejelentve ,hanem a testvéréhez.

Tehet-e olyat a testvér, hogy bemegy az okmányirodába, kijelenti magától ezt a személyt, s bejelenti oda, ahol lakik.Mindezt úgy, hogy sem a férfi nem írta alá lakkcím kártya igénylést, sem a nő, akinél lakik.

Az okmányirodában kiröhögték őket, hogy ezen mi a furcsa, hisz ha ott lakik 20 éve nem kell hozzá senkinek az aláírása, engedélye.

Bocsánat, ha kicsit túlbonyolítottam a történetet.Remélem tudtok segíteni,később leírom én ki vagyok a történetben, s miért érdekel ez annyira.

Köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 8. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi lakcímét az ingatlan tulajdonosa fiktiváltathatja, de az új lakcím attól nem lesz bejelentve.
2013. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a faxt nem kell. Személyesen, vagy törvényes képviselő, hivatalosan maghatalmazott személy jogosult ilyen ügyben eljárni, olyan nincs, hogy beesik valaki az utcáról és kénye-kedve szerint átjelentget másokat. Szépen vissza kell menni, és jogi lépésekkel fenyegetni őket, aztán izzadjanak hogyan hozzák helyre a dolgot.
2013. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másodiknak igaza van,ilyen nincs.
2013. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kényszerkijelentkeztetni lehet, bejelenteni a tulajdonos és a bejelentett személy háta mögött nem


kényszerkijelentésről meg a jegyző dönt

2013. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd ünnepek után utánakérdezek ennek.

Én a lakás tulajdonosa vagyok. Apukám építette a házat anyukámmal, csak sajnos apu meghalt gyerek koromban. A ház az én nevemre került, anyué a haszonélvezet.Rá pár évre anyunak lett egy alkoholista,verekedő élettársa.Van 2 közös gyerekük is.

Anyámmal már 20 éve együtt vannak, de azon a házon semmit nem csináltak,sőt a kerítés már dől ki,az ólak leomlottak, belülről minden tiszta kosz,káosz.

Én 18 éves koromtól nem lakok velük, elmenekültem otthonról,mert folyamatosan ittak, anyut verte az élettársa, de ő mindig megbocsájtott neki.Azóta elvégeztem egy fősulit, albérletben lakom.Viszont az állandó lakcímem oda szól.Albérletbe nem lehet állandóra bejelentkezni.

A pasi eddig nem volt oda bejelentve, mint írtam.A történet többi része az, amit leírtam a kérdésben.

ELvileg nekik sem jó, hogy oda jelentették be (szociális támogatás miatt), s ők nem is írtak alá semmilyen lakcím kártya igénylő lapot.

Tehet olyat az okmányiroda dolgozója, hogy azt hazudja, hogy de ők aláírták, csak biztos részegek voltak, s nem emlékeznek rá....

Egyébként az a fura a történetben, hogy a régi lakcím kártya is ott van anyám élettársánál,ami szintén bizonyíthatja, hogy ő nem járt az okmányirodába újat csináltatni.

2013. dec. 15. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
keress fel egy ügyvédet! a haszonélvezőnek joga van a tulajdonodban lakni, de leélni nincs joga a lakást
2013. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja és a haszonélvező beleegyezésével be lehet jelentkezni egy ingatlanba, ha van haszonélvező, a tulaj nem kell hozzá
2013. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.

Igen, azt tudom, hogy elég a haszonélvező aláírása, viszont elmondásuk szerint őket is megkerülték a lakcím bejelentésével.Na most itt a kérdés az, hogy ezt az okmányirodába beismerik-e, hogy hamisította a férfi testvére az aláírásokat, vagy hogy tudnám ezt bizonyítani? Mert ilyen alapon bármilyen jöttmentet bejelenthetnek akárhova,vagy hamisíthatnak aláírásokat akármilyen ügyben, s eltusolják.

A másik része a dolognak, hogy hiába fordulnék ügyvédhez, hogy lelakták a házat, nem fognak már rajta semmit csinálni, mivel nem dolgoznak, közmunkára járnak, szociálist kapnak.Még lehet nekem kellene megcsinálni ott mindent, mert én vagyok a tulaj, s a törvény szerint jogom nincs, csak kötelességem. Ugyanis én a saját lakásomból menekültem el, s fizetek ezért albérletet. Anyám élettársa meg ingyen ott lakik, mert a törvény szerint megteheti.

2013. dec. 15. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!