Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Kádár-rendszerben mi történt...

A Kádár-rendszerben mi történt volna, ha vettél volna Bécsben valami kaját a McDonald's-ban és behoztad volna Magyarországra, hogy vigyél a családnak, hogy megkóstolják milyen. Hegyeshalomnál elkobozták volna az őrök?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne tudd meg. Jött volna a fekete autó és kibeleztek volna, miközben a gyereked a falhoz csapják. Komenisták pfajjj...


Mi történt volna?? SEMMI!

2013. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez nyilván meg is történt
2013. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

NEM. Én Németországból hoztam be csokikat és édességeket a gyerekeimnek. A határon csak annyit jegyzett meg a vámos, hogy miért nem itthon veszek édességeket.

Elkobozni a műszaki cikkeket kobozták el, de azt sem mindig.

2013. dec. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bitlisz lemezt vettek el és konyakot vettek el tőlünk. igaz, hogy sokkal többet hoztam, mint amennyi pénzt be lehetett váltani. jugóból houtam
2013. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennyire nem volt szigorú a dolog. Sok mindent behoztak, behoztunk. Egyébként a hamburger nem volt ismeretlen, itthon is volt, és meg kell mondjam sokkal jobb mint a McDonald's - é. Az Üllői - úton is volt egy bódé, magyarosított hambit adtak, csalamádéval, isteni volt.


Hoztak az emberek minden félét Bécsből és máshonnan is, inkább az értékesebb műszaki cuccokra ugrottak rá, és valóban előfordult, hogy megjegyzést tett a vámos. Mibő' teli magának erre? Kifelé kérdezgették: Hová megy? Meddig marad?

2013. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Rendszeresen jártunk át Jugoszláviába kisútlevéllel vásárolni.
2013. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Látom terjed az ostoba misztikum. A Kádár rendszerben e tekintetben azt csináltál, amit akartál. Abban nem ez volt a baj, hanem az, hogy megtanított arra, hogy mindent mástól kell várni, leszoktatott az önálló cselekvésről.

A mostani rendszer ezt sokkal hatékonyabban teszi.

2013. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem mondanám, hogy leszoktatott minden önálló cselekvésről. Szerintem a 80-as évek volt a magyar történelem legkapitalistább, legkapzsibb, legkizsákmányolóbb kora, mert ilyenkor kezdték el azt a munkások, hogy elvállaltak 3-4 legális állást, mellé feketéztek és maszekban a haver nyaralóját építették, hogy a nyugati életszínvonalat üldözzék. Mindeközben kizsákmányolták önmagukat és a magyar állam is kizsákmányolta őket, hiszen tizedennyi munkáért osztrák takarítóként már úgy éltél a magyar viszonyokhoz képest, mint egy kiskirály.


A 80-as évek Magyarországában olyan volt munkásnak lenni, mint a 20-as évek Amerikájában.

2013. dec. 20. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Éltél egyáltalán akkor? Ha igen,miért kérdezel, ha nem akkor meg ne oszd az észt! Lehet hogy mi jobban tudjuk!
2013. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még ha éltél is 80-as évek Magyarországában, a 20-as évek Amerikájában biztos nem. :)
2013. dec. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!