Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kúria a bankok mellett...

A kúria a bankok mellett döntött a magyar nép ellen! Ez nem hazaárulás?

Figyelt kérdés
Nem kéne felszámolni a kúriát és börtönbe csukni a döntéshozókat? Hisz hazaellenesen döntöttek kommunista-liberális-eu parancsra!

2013. dec. 21. 09:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
De, biztos. Rákosi elvtárs vagy Szálasi úr is így gondolná, ha ma élne. De legjobb lenne az egész műveletet Kim Dzsong Unra bízni Észak-Koreából. Ő nem állna meg a börtönnél, ki is végeztetné az egész bagázst.
2013. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Első válasozló, nem kell félremagyarázni, demorkatikus országokban is börtönbe csukják a hazaárulókat! Az USA-ban még joguk van kivégezni is a hazaáruló tömeggyilkosokat!
2013. dec. 21. 09:32
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

„Hazaárulás

144. § (1) Az a magyar állampolgár, aki abból a célból, hogy a Magyar Köztársaság függetlenségét, területi épségét vagy alkotmányos rendjét sértse, külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntettet követ el"


Ez a hazaárulás.

2013. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

A Kúria az érvényes magyar jogszabályoknak megfelelően döntött. Nem jogalkotók, nincs lehetőségük bárki mellé "odaállni". Egyszerűen jogilag értelmezték a jelenlegi törvények figyelembevételével a banki szerződések szövegét.


Tetszik, vagy nem tetszik, a szövegek megfeleltek a törvényeknek, a Kúria ennyit döntött el, és nem többet.


Ha szerinted az hazaárulás, hogy valami törvényes volt, vagy ha valaki megmondja róla, hogy törvényes volt, akkor a te készülékeddel van baj.

2013. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,hagyd már orbán demagóg dumáját. A kúria a jog mellett állt ki. Szerződések történtek és azt két fél kötötte. Ha a bankokat elmeszelték volna akkor teljesen vége lett volna a jogállamnak a gazdaságnak na és a forintnak. Ezt te se akard mert akkor aztán még jobban megszívnánk!
2013. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Az a hazaáruló aki olyan marhaságot hitet el a naiv emberekkel,hogy azok ilyen kérdéseket tesznek fel!
2013. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

A jogértelmezés a feladata a Kúriának és nem más igények kiszolgálása, ezért is független a törvényhozói és végrehajtói hatalomtól. Ezt a döntését hozta, amit ha egy nemzetközi bíróságon hozott ítélet, vagy új bizonyítékok hatására nem változtatnak rajta, akkor így marad.

És jogszerű a törvényi kereteknek érvényt szerző döntés ez, amit a jogorvoslatot kérő feleknek illik tiszteletben tartani, egy jogállamban.


A Fidesz és a civil küldetéstudatos idióták nem ilyet szeretnének szemmel láthatólag, hanem valamiféle visszamenőleges törvénykezést, ami az ő és csak az ő igényeiket szolgálja ki.

2013. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező! Adna nekem 30 millió forint kölcsönt 4% kamatra 25 éves futamidővel. Ez most 100.000 euró. Euróban fogunk minden törlesztőrészletet elszámolni. A mai euróárfolyamon. Amennyiben önnek nincs 100.000 eurónyi pénze, ( mint a banknak sincs csak a betétesektől ) kérem vegyen fel hitelet, hogy nekem kölcsönözhessen. Amennyiben nem adnak önnek csak 2 éves futamidőre

( mint ahogy a bankoknáls sem kötik le a btétesek a pénzüket hosszabb távra ) Válalja ön az árfolyam és országkockázatot. Ki fog ilyen kondíciók mellett bukni a hitelkonstrukción?

2013. dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a hazaárulás, amikor felelőtlen emberek önérdekből a hazai jogrendszert akarják szétverni.
2013. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

+ előzőhöz. Azt is foglaljuk szerződésbe, hogy amennyiben én nem akarok vagy tudok törlesztnei. Az általam a hitelből vásárolt és a hitel fedezetéül szolgáló ingantlanra vonatkozóan engem 1000 éves elidegenítési és kilakoltatási védelem illet. És önnek mint vérszívó uzsorásnak semmilyen joga és módja nincs rajtam a hiteltartozásomat behajtani. Jut eszembe még a bankrendszeri párhuzamból a különadó: Ezt is foglaljuk szerződéésbe. Engem ( mint országot ) még illet öntől évi 1 millió forint védelmi pénz. Valamint ha valaki kölcsönt nyújt önnek ( mint betétes beteszi a bankba a pénzét) ez után illet engem 1% egészségbiztosítási járulék az ön részéről. ( Ebből fogok a gyerekeknek focipályát építeni és kisvasutat vásárolni )

Valamint foglaljuk bele a hitelszerződésbe, hogy jogom van a hitelösszeg bármekkora részét bármikor semmisnek tekinteni. ( önkormányzati hitelek ) Remélem ilyen feltételek mellett kész nekem bármikor bármekkora összegű hitel nyújtására. Mert amennyiben ön D-Rábik-tól vagy a H-TV B-Ogárnyi közgazdászától nyerte közgazdasági ismereteitt akkor tisztában kell lennie vele, hogy ezen ön csak nyerhet.

2013. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!