Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ittasan biciklizésért mennyit...

Ittasan biciklizésért mennyit kaphatok?

Figyelt kérdés
Mi az a maximális büntetés amit kiszabhatnak ittasan biciklizésre? Valamint ha ráadásul még az első fék sem működik? Választhatom azt a lehetőséget, hogy leülöm? :D
2013. dec. 31. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit fújsz, 0.5 ezrelék alatt 30.000 forint, 0.5 ezrelék felett 60.000 forint.


Leülheted, de kérhetsz részletfizetést is.

2013. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez valamivel jobb mint amit találtam keresgélés közben, mert lényegében csak autósokra vonatkozót találtam, ott meg 100e írtak minimumra... Tudom hogy létezik részlet fizetés is, meg le is dolgozhatom közmunkán, de nemrég hallottam a leülési lehetőségről és kíváncsi vagyok, hogy mondjuk 60 ezerre mennyit szabnak ki ha esetlegesen valaki így döntene :D
2013. dec. 31. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fő úton biciklizik, akkor is büntetik? 1-2 sört lehet inni tudtommal.

[link]

2013. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kb. semennyit.
2013. dec. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mellékúton 0,25 mg/l-ig szabad tekerni. ez kb 1 feles vagy 1-2 sör.


0,25 felett már 30 000 Ft jár


Ha főúton nyomod akkor 0,25 felett már egyből büntetnek 60 000 -re


Ez mind és mind közigazgatási bírság. Ez azt jelenti, hogy nem ülheted le, nem dolgozhatod le csakis befizetni lehet vagy letiltják adók módján.


A rendőrnek nincs mérlegelési jog, kötelező neki ennyit adni.


A főúton 0,25 alatt van lehetősége helyszíni bírságot adni, aminek az összegét ő választja meg vagy el is engedhet.

2014. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 2. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!