Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásvásárlás részletfizetésse...

Lakásvásárlás részletfizetéssel. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Lakást vásárolnék úgy, hogy a vételárat havi fix összegben törleszteném a lakás tulajdonosának. Mi a menete az ügylet lebonyolításának, ill. milyen járulékos költségekkel kell számolni?
2014. jan. 3. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam én úgy tudom ha lakáshitelt veszel fel akkor a hitelező cég kifizeti egy az egyben a lakást az eladónak és te utána havi szinten törlesztesz a banknak!Magának az eladónak semmi haszna nem lenne abból hogy te havi szinten fizetnél neki hisz neki egybe kell a zsé!
2014. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyunk. Az eladó is benne volna, mert ismerősöm, és neki csak teher ez az ingatlan. A lebonyolítás menetére volnék kíváncsi.
2014. jan. 3. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

minimum plusz koltsegek:


- vagyonszerzesi illetek (a lakas ertekenek 4%-a)

- ugyvedi dij (altalaban a lakas ertekenek 2%-a, de ugyvede valogatja)


az eladonak es vevonek is nagyon kockazatos: ha azonnal a nevedre kerul, es nem fizetsz, evekig pereskedhet mire penzt lat. ha nem kerul a nevedre, ugy fizetsz, hogy nincs a neveden a lakas, ha meggondolja magat es eladja masnak, ott allsz megfurodve...

2014. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű. Ha mindenki alapból ezt szeretné, akkor elmentek egy ügyvédhez, aki megírja nektek a megfelelő szerződést, ami mindkét felet megvédi a kellemetlenségektől.
2014. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!