Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha hamisított terméket találta...

Ha hamisított terméket találtam az OBI-ban, Praktikerben, hova fordulhatok panasszal?

Figyelt kérdés
Az összes "Hyuandai" néven forgalmazott gép hamisítvány. Magyarországon átcímkézett kínai gépekről van szó. Ezért nem értem, egyáltalán hogyan kerülhetnek a magyar boltok polcaira, és ezért tenni is akarok ellenük.

2014. jan. 10. 21:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pontosabban HYUNDAI néven szerepel a boltokban. Tehát egy magyar cég kihasználja a koreai HYUNDAI cég jó hírnevét.
2014. jan. 10. 21:49
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából az Atyaúristenhez. Magyarországon a rendszerváltás óta minden szart el lehet adni.
2014. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy hamisítvány?
2014. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gyanúsnak találtam, hogy ezeket a Hyundai barkácsgépeket Európában egyedül Magyarországon lehet megvásárolni. Megtaláltam az eredeti Kínai gyártót, aki kérésre bármilyen logó-t rárak a gépre - ezesetben a Hyundai került rá.


Persze a nagy volumenű eladások miatt a hamisítványokra időközben a magyar cég már szervizközpontot is létrehozott.

2014. jan. 10. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
talán a fogyasztóvédelemhez
2014. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem a Hyundai-t kérdezed meg?

Már csak azért is mert márkabitorlásért legelsősorban az érintett márka tud eljárást indítani.


Azt tudtad, hogy az Orion-t sem Kőbányán csinálják már, hanem az is mind kínai, csak a hazai forgalmazó rakatja rá a logót? És mivel évek óta így megy, jó eséllyel semmi jogi probléma nincs vele.

Nekem is Hyundai tévém van. A Hyundai sem autóban, sem más vonatkozásban nem egy csúcsmárka, ha Hilti vagy Makita lenne ráírva, az inkább adna okot gyanúra.

2014. jan. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hilti vagy Makita már eddig is létezett, úgyhogy olyan logót nem rakhatták rá ezekre a gépekre. Valami jól csengő koreai név kellett.


Az Orionról tudtam, hogy egy ipari hulladék, de most a Hyundai barkácsgépekről van szó.

2014. jan. 11. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondom vedd fel a kapcsolatot a Hyundai hazai képviseletével. Ők csak tudják, hogy jogosan vagy anélkül használják ezek a műszaki cikkek a Hyundai márkanevet.

Azért furcsa, mert már évek óta kaphatóak, ha jogtalan lenne, már nyilván ők léptek volna.

2014. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Írtam a külföldi Hyundai képviseletnek. A fejleményeket majd leírom!
2014. jan. 11. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!