Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy alaplapot ami...

Vettem egy alaplapot ami hibás! Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
A lap kb 15 ezer forint volt, mit tehetek ilyenkor?

2014. jan. 18. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol vetted? Üzletben vagy használtan?
2014. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
ebben mi a feljelenteni való? 3munkanapon belül ha visszaviszed,kötelesek kicserélni...
2014. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az, hogy szerinte hibás alaplapot eladni bűncselekmény és életfogytiglannal büntetendő. :D
2014. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha legális üzletben vetted, akkor számla és garanciajegy ellenében érvényesítheted jótállási igényed. A vásárlástól számított 3 munkanapon belül kötelesek kicserélni, 2 éven belül pedig javítani vagy végső esetben kicserélni, ha nem lehetséges sem a javítás, sem a csere, akkor pedig kötelesek visszatéríteni a vételárat.


Ha használtan vetted magánszemélytől, az már nehezebb ügy. Ha nincs róla szerződés, hogy az egy működőképes, meghatározott paraméterekkel rendelkező alaplap, akkor nem éri meg a fáradtságot a feljelentés, valószínűleg a közvetetten jelentkező költségek meghaladnák a 15 ezer forintot. Ha ez a helyzet áll fenn, máskor legyél körültekintőbb!

2014. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos használtan vettem! És a foglalatban el van hajolva pár láb!

Jóként volt hírdetve!

2014. jan. 18. 21:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez tanulópénz volt. Használtan mondjuk mindig lutri. Érdemes mondjuk megdumálni az eladót hogy pár napos próbagaranciát vállaljon, én is szoktam adni pár napot, mert ha általam is ismeretlen az árú, akkor benne van hogy rossz lesz, ha meg tudom hogy jó akkor nekem sincs mitől félnem.


De sajnos ez ilyen szempontból lutri.

2014. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Mégha boltban vetted volna használtan. Bár ha a fickó írásban hirdette, hogy működőképes, és nem tudsz vele megegyezni, akkor a fogyasztóvédelemnél érdemes lehet próbálkoznod.
2014. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tetro ***** válasza:
100%

21.58

fogyasztóvédelem magánszemély szemben használt cucc miatt? hát hajrá...

kíváncsi leszek hogy bizonyítja majd be a kérdező, hogy nem ő rontotta el...

2014. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mert azt csinálja a lap, hogy bekapcsol majd vissza ki majd megint be, de utána megy rendesen!

2014. jan. 19. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!