Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerosom 20 eve mint illegal...

Ismerosom 20 eve mint illegal el az US ba. (15 eve kiutasitottak) Ot eve nosult, amarikai felesege van. Osszeveszett az aszonnyal aki kihivta a rendorseget. Ismerosom a bortonben ul es varja a targyalast. Mi az eselye, hogy ott maradhat?

Figyelt kérdés
Letelepedes, illegalis,

2014. jan. 21. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még mindig illegális akkor nem sok az esélye. Nincs zöldkártyája sem?
2014. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincsen zoldkartyaja
2014. jan. 21. 00:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nulla esélye van.
2014. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de csak filmekből, híradásokból és a popkultúrából ismerek ilyeneket:


Nem úgy van, hogyha megházasodsz, akkor te is tartózkodási engedélyt kapsz az USA-ban? Tehát már mindegy, hogy összevesztek, kiutasították, ráhívták a rendőrséget - Mivel van amerikai állampolgárságú házastársa, ezért maradhat ott.

2014. jan. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egyszer mar kiutasitottak, azota adot sem fizetett...nehez szitu, meg talalgatni sem tudok, hogy mit fog tenni a biro.
2014. jan. 21. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel megházasodott így ott tartózkodhat.Így ott börtönözik be.Hacsak nem válik el a felesége.
2014. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de minimum az anyakönyvvezetőnél fel kellett volna tűnnie annak, hogy milyen az előélete.

MO-n is utána néznek, hogy valaki jogszerűen tartózkodik-e az országban, stb.stb..

Amerikában meg azért szigorúbbak a törvények.


Plusz házasság után automatikus a letelepedési engedély. Mivel amerikai állampolgárt vett el.

2014. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ha Las Vegasban hazasodsz ami kb 10 perc a ket tanu elott, ami legalisan barhol a vilagon.


Mivel mar kriminal hatterrel hazasodott nem tudom, hogy a letelepedes automatikus lenne

2014. jan. 21. 17:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok itt az ismeretlen tenyezo, de megprobalom sorba venni oket:


- ha vki amcsi allampolgarral hazasodik, akkor joga van kerelmezni a zoldkartyat, amit ha megkervenyez, elobb utobb megkap, meg akkor is, ha illegalisan ment hozza az illetohoz. Tutti, mert en is illegalis voltam, mikor hazasodtam es a zoldet megkaptam.

- amcsival valo hazassag utan NEM jar automatikusan a zoldkartya. Azt meg kell kerni, be kell adni a kervenyt es ki kell fizetni az "illetek belyeget"

- a "domestic violence"-t nagyon szigoruan veszik, de csak azert mert hangosan veszekednek, meg nem fogjak elvinni a rendorok. Valoszinu ott verekedes is volt es ha az asszony felszakadt szemhejjal tudja igazolni a brutalitast, akkor a haverodat el fogjak itelni es az USAban kell letoltenie a bunteteset testi sertesert, vagy akarminek fogjak ezt nevezni.

- mivel illegalis, a buntetes letoltese utan valoszinu az ICE fogja varni a borton kijaratnal es viszik ki a repterre es teszik fel az elso gepre, ami elhagyja az USAt



...azota adot sem fizetett... az nem erdekel senkit - itt nincs adosok borotne. Azert mert nem fizet meg nem fogjak bortonbe zarni. Olyan van, hogy adocsalas, amiert borton jar, de csak azert mert valaki nem fizet adot, meg nem csukjak le, kulonben a bortonok tele lennenek a sok adot nem fizeto hontalannal!


...minimum az anyakönyvvezetőnél fel kellett volna tűnnie annak, hogy milyen az előélete... ez hulyeseg, az anyakonyvvezeto nem foglalkozik csak azzal, hgoy a ket hazasodni kivano fel igazolni tudja magat vmilyen hivatalos (fenykepes) papirral, ez lehet egy utlevel is, az anyak.vezetot nem erdekli, ha az illeto illegalisan van az orszagban!


..Plusz házasság után automatikus a letelepedési engedély. Mivel amerikai állampolgárt vett el...ez is hulyeseg, fentebb irtam, hogy miert.

2014. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!