Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma létezik még a 90 napos...

Ma létezik még a 90 napos max. Külföldön tartózkodási lehetőség Unión belül vagy már tök mindegy és lehet az 120 nap is?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mindenféle bejelentési kötelezettség nélkül, mindenféle adminisztráció nélkül ha én pl azt mondom, hogy most kimegyek a portugál tengerpartra 4-5 hónapra pihenni, akkor ez így lehetséges egyik napról a másikra, csak fogom a személyimet és kész, vagy kell hozzá vmit intézni hivatalosan?


(megköszönnék hozzá jogszabályt is)


2014. jan. 21. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelentened kell ha x időn túl elhagyod az ország területét.
2014. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi mikor kikoltoztunk 1.5 ev utan jelentkeztunk ki a TB-bol es ennyi. A kutyat nem erdekelte, de van ismerosom aki 3 ev utan. Ha 4 honapra elmesz senkinek sem fog feltunni.
2014. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem fontos ha csak pár hónapról van szó.
2014. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

oké nem fontos persze, főleg h aztán ha ez létezne, akkor se tudja a kutya se bebizonyítani h most mennyit is vagyok kint, na csak mégis pár dologhoz meg muszáj tudnom ezt, mert pl hogy háziorvos ilyenkor köteles-e 4 hónapra felírni az állandó gyógyszereket és tartozik-e ehhez bármi adminisztráció részemről, na meg ha van folyamatban bírósági perem, akkor pl nekik be kell-e jelentenem, hogy na most akkor hiába is küldenek levelet, mert nem fogom megkapni, meg ilyen apróságok.


ezért érdekelne, hogy a jogszabály mit mond erről!


háziorvos esetében valahol pl olvastam (mármint rendeletben) h indokolt esetben max 1 évre is felírhatja, csak akkor rá kell írni a receptekre h külföldi tartózkodás miatt írta fel ennyi időre, na csak azt nem tudom, hogy ilyen esetben most ezt kell-e bármivel bizonygatnom neki, amikor ugye ma már se útlevél se pecsét se vízum se semmi, vagy elég ha csak én mondom és pont? vagy hogy megy ez?

ha én 4 hónapig pl egy hotelben lakok kint, akkor azt tartózkodási helyként be kell jelentenem? és ha ismerősnél vagyok kint de Unión belül ugye, és ő meg azt mondja, hogy nem akar ebből gondot, és nem akar bejelenteni?


Tehát egy sor kérdés, ami tényleg olyan h a gyakorlatban alig merül fel, hiszen tényleg tök mindegy h 90 nap vagy 100 nap, semmi nyoma semminek, na de az ilyen leírt példák miatt mégis kéne a jogszabályi háttere ennek ...

2014. jan. 21. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező, nem egyszerűbb felhívni a háziorvosod és megkérdezni, mint jogszabályok után kutatni? :)
2014. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ideiglenes kulfoldi tartozkodast nem kell tavaly marcius ota bejelenteni. Ennek idotartama barmennyi lehet. A vegleges kikoltozes mas, azt be kell jelenteni es a szemelyit leadni, de nalad ez nem jatszik.TBt valahol fizetni kell.Mivel nem melozni mesz, igy nem lesz kulfoldon biztositasi jogviszonyod, ezert otthon fizeted a havi 6600at.


Az adott orszagban lehet erdekes,hogy kell-e elintezni a rezidens kartyat, de EUn belul senki nem fogja bebizonyitani, hogy miota vagy ott. igy siman eldegelhetsz honapokig,ha nincs semmi olyan ugyed amihez rezidens kartya kell.

2014. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi utolsó, na én is pont így gondolom, csak mindehhez kellene a jogszabályi háttér mindenképpen.


5-ös: nem, nem egyszerűbb, ugyanis hiába tettem, szted van bármi fogalma róla? köti magát a max 3 hónapos korláthoz, aztán én meg olvasom a rendeletben, hogy igazából indokolt esetben 12 hóra is felírhatja előre, szal ... ahogy írtam, kell a jogszabály.

2014. jan. 22. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!