Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nők 40 éves nyugdíja 2014 ben...

Nők 40 éves nyugdíja 2014 ben mit jelent?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt írja "Fontos tudni azt, hogy ebben az esetben a nők teljes nyugdíjat kapnak, tehát nem a csökkentett összeget. "


Mi az hogy csökkentett összeg??? Mi volt 2012 be csökkentve ha .....


Máshol meg azt írja : A kiszámolásnál a 40 évre csak 66% os szorzó jár az eddigi 80% helyett .


Akkor ez egy kruvanagy átbszaás vagy mi nesze semmi nem hogy növekszik hanem csökkent?


forrás [link]



2014. jan. 25. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Anyám januárban lett nyugdíjas még nem kapta meg az 1. nyugdíját. Nekem azt mondta mivel igénybe vette a 40- éves kedvezményt előbb mehet nyugdíjba de a teljes összeg nyolcvan valahány %-át kapja. És ez nem is változik a későbbiekben sem csak a szokásos év eleji emeléssel. De a könyvelő azt mondta kb annyi nyugdíjra számítson mint a fizetése volt.
2014. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
67%
Nos én 12ben elmehettem nyugdijba, mert 53. ban születtem és betöltöttem a 59.évemet. 41év szolgálati időm lett és a nettófizetés 80% a járt.A csökkentett az volt aki szintén 1953. ban született de csak 37 év szolg. ideje volt.Nos a 40 évvel azért nem mehettem el, mert 4 gyermeket szültem 10,5 évet voltam gyesen és csak 8 at stámolnak be.Igaz a szolgálati időbe mind beszámit.Tehát minimum 32 ledolgozott év+ a gyes és meg kell, hogy legyen igy a 40. Hát ha levették 66%ra az nekem is uj.Én a 41 évemre 58.000.et kaptam akkor most 48.000. járna.Az nagy tévedés, hogy annyi lesz a nyugdij, mint a fizetés volt.!!Vagy a régi 80%, vagy az uj66% a a nettó keresetnek!!
2014. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
67%
Amit kihagytam az, az,hogy csak is a nyugdij összege jár, semmi egyéb, ami most megilleti az öregségi nyugdijasokat. Ha vállalkozó, nem változik a járulékfizetés,nincs utazási kedvezmény stb.Ezek csak, majd az öregségi korhatár betöltésével járnak.Űdv: Etelka
2014. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát de most akkor mért írják egyik oldalon hogy a teljes összegű nyugdíj jár ,a másikon meg hogy számold ki a kalkulátorral amiben szépen ott vannak a szorzók hogy hány szolgálati éved van vagyis negyvenre a 66 ot kell választani mert levitték ezek a rhdt orbánék meg az is új hogy nettó százalékát mondod , mikor mindenütt úgy van és a program is a bruttó éves kereseted átlagával számolja és azt szorozza a százalékkal .


Ha a nettoval számolnál akkor még 50e ed se lenne csak 30.


ÉN a fogalom definícióját nem értem mire vonatkozik a teljes öszegű kifejezés mert mindenki összevisza beszél am nem én vagyok nyugger hanem muteromnak nézem mert addig rajtam élősködik és krvára nem mindegy hogy hány milliót szed ki a zsebemből mert én fizetem helyette ezt a retek kényszervállalkozást amivel annyit nem keres hogy éhenhaljon máshova meg sehova nem vesznek fel egy 51 éves félnyomorék öregaszonyt ,így nincs kiút csak ha minél előbb nyuggerbe kerülne bár akkor is buktam párszázezret.

2014. jan. 26. 18:12
 5/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
A teljes összeg azt jelenti,hogy aki ma, a 40 éves jog viszonnyal eltud menni, az a teljes összegű nyugdijat kapja, mintha betöltötte volna az öregségi korhatárt.De azt irod anyud 51 éves. Az ma sehogyan sem tud elmenni nyugdijba.Az ő nyugdijkorhatára jelenleg 65 év.A nyugdij ma, az 1988.ota tehát 25 éves nettó átlagfizetés 80%-a, persze 40év szolgálati idő után.
2014. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De látod te is Paradoxonokat mondasz vagy én vagyok a hülye mert nem értem?


Tudom hogy nem most majd két év múlva lesz meg neki a 40 szolgálat...


De most akkor miért írod hogy aki ma eltud menni 40 szolgálatival az a teljeset azaz 100% ot kapja ! Utána meg hogy aki 40 éves szolgálatival megy el az csak a 80% ot kapja ??????


Látod ezt nem tudom felfogni ,amúgy nem vagy tisztában a pontos szorzóval már csak 66% !!! köszönhető fidesznek ezzel kitörölhetem a sssegggemet majd.


ROHADJAK MEG HA ÉRTEM MIÉRT VAN KÉT ESET ,MAGYARÁZD MÁR EL .


40 SZOLGÁLATI AZ 40 SZOLGÁLATI ÉS SLUSZ NEM ÉRTEM MIÉRT KAPJA VALAKI A TELJES ÖREGSÉGIT MINTHA ÖREG LENNE ÉS A MÁSIK MEG MIÉRT KAPJA CSAK A 66% ÁT????

2014. jan. 27. 21:46
 7/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Tudod a szorzó nem egy a %.al.A kérdésed 1 sora igaz.A teljes összeg,ugyanis ha meg van a 40 év ledolgotott, vagy a 40 év szolgálati idő, akkor a teljes összeg!!! Ami most a nettó kereset 80%a.Ugyanis aki 1953,ban született az is elmehet ma nyugdijba, ha van 37 szolgálati ideje.Az csak csökkentett összeget kap.Ez csak az 1953. as nőket érinti.Hány éves anyukád?
2014. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1960 as de még mindíg nem értem mit írsz.


Mért mondod hogy "teljes összeg" ha az csak 80% amit a nyugdíjkalkulátor kiszámol?


[link]


Látod az éves bruttó átlagát kell beadni egyébként meg ne hidd el ami a 40 évre van 80 as szorzó az már egy éve nem igaz mert csak 66! kösz fidesz

Így a 28 évvel kell számolni hogy jót dobjon ki.


A teljes összeget 50 évnél 100% dobja ki! Jelenleg .


A kérdésem az hogy mit nevezünk jelenleg teljes összegnek 40 szolgálatival ha eccer az a program szerint is csak 66% lehet .


Le is van írva másik oldalon hogy 40év után teljes jár de akkor meg miért van a 40 év alatt a 80% szorzó bennehagyva a programba .


Nem logikusan az kéne hogy 40 után 100%?


Jó értem én hogy ez a jelenlegi helyzet de két év mulva se nagyon fog változni csak az hogy muternak nem 60 hanem 65 év lesz az öregségi korhatára .De úgy látom az öregségi fogalomnak és a szolgálati idő fogalomnak nincs egymáshoz köze, itt a lényeg kifizetés szempontjábol hogy mennyi szolgálati idő alatt mennyi adót fizettél be.


De nem mert felkínálja a 40 re is a 100at meg az 50 re is !


Vagy nem tudnak magyarul beszélni mert nálam a teljes az 100at jelent nem 80 at és nem 66 ot.

2014. jan. 28. 20:32
 9/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Akkor anyud, ha addig nem változik a nyugdijrendszer akkor 65 éves korában mehet nyugdijba leghamarább,vagy ha meg lesz neki a 40 év jogosultsága.Ez azt jelenti,hogy mindkét esetben teljesösszegű nyugdij jár.AMIT az eddigiekben leirtam,ha érted, ha nem!!Én sem értem a szorzokat,amit kaptam 20 oldalnyit a határozatot, azon ez áll.Az átlag éves netto fizetésem 73.000.ft.Mivel meg van a 40 év szolgálati időm, igy erre jár a teljes ősszegű nyugdij,ami ennek a 80%-a .Tehát 58.040.ft.
2014. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen mert neked egy évvel ezelőtt még 80% volt a szorzó de ma már csak 66%...


Viszont továbbra sem tudtuk meg és látom te sem érted hogy mit deffiniálunk "teljes összegnek" . Még egy pár helyen megkérdezem hátha valaki érti.

2014. jan. 29. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!