Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentenek, akkor nekem...

Ha feljelentenek, akkor nekem kell fizetni az ügyvédi költséget?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy közösköltség tartozás miatt a közös képviselőtől kaptam egy fizetési meghagyást!


Most kifizettem, ezt a tartozást, de még ezen felül 10 ezer forint ügyvédi költséget kér!


Ő fordult ügyvédhez, ha egyáltalán fordult..akkor miért én fizessem ki...ha feljön és bekopog akkor is kifizetem a tartozást, nem kell itt feljelentgetni...


Köteles vagyok kifizetni? Mit tehetek?



2014. jan. 30. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

ha volt tartozasod, es arrol nem ertesitett, hanem azonnal fizetesi meghagyast kuldott rola, ott valami nem kerek.


kerd el az ugyvedi szamlat, hogy pontosan mit is kene neked kifizetni.

2014. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez nem feljelentés lenne, hanem bírósági per.

Ami nem volt, így kérdés, hogy mire kér plusz pénzt.

2014. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha korábban már szólt miatta, de füled botját se mozgattad, csak amikor ügyvédi felszólítást küldött, akkor igen, ki kell fizetned.
2014. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

"ha feljön és bekopog akkor is kifizetem a tartozást"


Miért, eddig nem tudtad, hogy fizetni kellett volna? Nem kaptál értesítést, hogy tartozol?

2014. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Agent Cooper ***** válasza:
A tartozás behajtásának igazolt költségét meg kell fizetni. A fizetési meghagyásos eljárás elindításának költsége Önt terheli. Amennyiben a közös képviselő igazolja a költség jogosságát, abban az esetben kénytelen lesz kifizetni, ellenkező esetben újabb fizetéses meghagyásos eljárást kezdeményezhetnek Ön ellen, aminek természetesen ismét lesz költsége.
2014. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha már fizetési meghagyásos eljárás elkezdődött, akkor bizony a költségeit már neked kell állnod, hiszen a te tartozásod kényszerítette őket az eljárásra.

Ilyen esetben mindig az adósnak kell állnia a költségeket. Ha nem fizetted volna ki a tartozást (ill. ha a költségeket nem fogod kifizetni), akkor végrehajtás indulhat, és annak is lesznek plusz költségei, amiket szintén rajtad követelnek majd.


Egy ügyvédjelölt

2014. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem kell újabb fmh, már ez is tartalmazza a kibocsátás költségeit: illeték, ügyvédi munkadíj, készkiadások.

Amennyiben valaki csak a tőkét fizeti meg, akkor az azt jelenti, hogy csak részben tett eleget a kötelezettségének - az fmh jogerőre emelkedése után tehát a maradék követelésre (akkor is, ha az csak a fent említett költségekből áll már!) újabb illeték, munkadíj és kiadás terhével elindítható a végrehajtás.

2014. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!