Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy zajlik egy feljelentés?...

Hogy zajlik egy feljelentés? Mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés

Nem rég írtam ki egy kérdést, hogy van a környéken egy bokszoló srác aki fűbe fába beleköt.

Nos mondhatjuk,hogy belém kötött, én pedig egyrészt nem hagytam magam és provokáltam kicsit amire ő ugrott.

Kaptam is szépen, de csak könnyebben sérültem, azaz 8 napon belül gyógyulok.

Meg van az orvosi lelet, holnap megyek a rendőrségre mivel ma már nem volt kedvem és feljelentést teszek.

Mi ennek a menete?Milyen büntetésre számíthat a srác?17 éves és igazolt bokszoló, van is neki mindenféle címe, megyei bajnok meg stb...

A legszebb,hogy pár órával ezelőtt, megjelent az apjával és kérték,hogy ne tegyek feljelentést mert a fia akkor többet nem bokszolhat és neki az az élete stb...majd miután nem sikerült meghatniuk, jött,hogy ők is feljelentenek mert visszaütöttem és a fia is komolyan megsérült stb...(kamu)

Van 3 tanúm, ebből 2 a barátom, de van egy kívülálló néni aki jelezte is,hogy tanúskodik mellettem mert az ablakból minden látott.

(A bokszolónak is ott volt két haverja, de azok feltételezem,hogy nem engem pártolnak majd)


2014. febr. 2. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit nem kap érte. Akkor lenne bűncselekmény - garázdaság bűncselekménye, - ha minden előzetes ok nélkül csak úgy elkapott volna és elver.


"és provokáltam kicsit amire ő ugrott"


Ez itt a baj. Lényegesen kevesebbet kap mindenki, akit provokáltak. Ő ezt el fogja mondani a kihallgatáson, ami neked nem jó. Így csak szabálysértésért fog felelni, ami nem bűncselekmény, nincs priusz stb. Ezt nem is vizsgálja a rendőrség, ha szabálysértésről van szó kapásból a bíróságra kell menni, oda fognak először idézni.


De ha a rendőrségre kell menned, akkor gondolom tettél külön feljelentést könnyű testi sértésre. Nem fog semmit sem kapni, mert provokáltad meg könnyű sérülésért még nem nagyon büntettek meg senkit sem. Főleg, ha előtte nem volt büntetve.


Lehet, hogy a sportegyesületből kizárják, de a priusz nem örök, később még bunyózhat. De ha kizárják azért mert te "provokáltad", akkor ha én lennék a helyében biztos éjjel nappal kergetnélek....

2014. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző!
2014. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!