Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan adás-vételi 1 Ft-ért?

Ingatlan adás-vételi 1 Ft-ért?

Figyelt kérdés
Szeretném a barátnőmnek ajándékozni egy ingatlan 50%-át. Először simán ajándékozásra gondoltam, de ennek 9% járulék vonzata van, ami több százezer forint. Az ügyvéd szerint adás-vételi kellene, egy fiktív összegről, ennek 2% lenne az illetéke. Szerinte akár 1 Ft-ról is megírhatjuk a szerződést, és nincs illeték. Tapasztalat ezzel kapcsolatban? Lehet ennek valamilyen negatív következménye?

2014. febr. 6. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg eladhatod neki 1 Ft-ért, de az illetékhivatal, amennyiben irreálisan kevésnek tünik, felbecsültetheti az ingatlant és az illetéket az így megállapított érték után kell fizetni. Másrészt ennek alapján az adás-vételi szerzödést meg lehet támadni, mint érvénytelent.
2014. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Házasodjatok inkább.

Egyáltalán miért van szükség rá, hogy a nevén legyen?

2014. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű okból, az ő pénzéből fogjuk felújítani. Ez az összeg amúgy valóban kb az 45-50%-a az ingatlan értékének, csak ha nem muszáj nem tokolnánk ki egy autó árát Viktornak. Tehát azzal hogy az 50% az ő nevére kerülne, azzal ő biztosítva van, a pénzéért kap valamit. Szerintem így korrekt.
2014. febr. 6. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Alakíts egy BT-t rá, a barátnőd beszáll apporttal, ez lesz a másik fele. Máris elérted a célod. Ez az elv. A részleteket jobb, ha ügyvéd csinálja. Az egy forintos színlelt adásvételt már kivédték azzal, hogy a piaci érték után kell fizetni (mit gondolsz, egy mohó államnak nincs esze?). De olyan ügyvédet keress, aki jártas is a témában, nem csak beszél róla. Az egy forintos ügyvéd nem ilyen.
2014. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha szétváltok, te így buksz 1-2 milliót szerintem.

pl. ér 10 milliót most, rányomtok kb. 4,5felet. 14,5-ért nem fog elmenni, de ha el is menne, kb 7 milliót fogsz kapni, azaz kb. buktál 3-at. gondold át szerintem

2014. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Keresem válasza:
KÖssetek élettársi szerződést, amiben részletesen leírjátok, hogy ki hogyan kártalanítja a másikat. (Ebből lesznek aztán a szép polgári perek.) Ha pedig ennyire hiányzik a bizalom, akkor el kellene gondolkozni az egészen. Szerintem egy élettárs nem okostelefon, ami, ha elromlik, akkor kidobom. Én konzervatívabb vagyok: Ha az anyagiakat összetoljátok, akkor miért nincs bátorságotok kimondani az élet végéig kitartó "igen"-t? (Lehet, hogy most le fogsz nyomni egy piros kézzel, de legalább őszinte vagyok hozzátok. Csak az igazi barátok azok akik azt mondják, ami gondolnak, és nem ezt, amit hallani akarsz.)
2014. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne csinálj hülyeséget!

Írjatok egy megállapodást és kész. Amúgy meg ha az ő pénzén újítjátok fel, akkor ún. telekkönyvön kívüli tulajdont szerez. Ha házasok vagytok, akkor úgysincs jelentősége, ha meg elváltok, akkor úgyis te fogsz szívni, tehát gondolkodj!

2014. febr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!