Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Választáskor a műveltségi...

Választáskor a műveltségi cenzus bevezetése (csak az szavazhat az országot érintő kérdésekben akinek megvan egy bizonyos végzettsége) szerintetek ésszerű lenne? Miben változtatna?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a műveletlenek gondolják, hogy ennek akármilyen realitása lehet. A limitet meg meglepő módon mindig magukhoz mérnék és a szerintük náluk hülyébbektől vonnák meg a szavazati jogot (értsd: mindenkitől, aki nem ért velük egyet).
2014. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogyne, csak az döntsön a haza sorsáról, akinek az intelligenciahányadosa, cipő és farokmérete valamint és a nyilvántartásba vett lakcíme is egyezik az enyémmel.


Biztosíthatlak róla, hogy kellően művelt és felelősségteljes ember vagyok és tökéletesen alkalmas ahhoz, hogy megnövekedett szavazati súlyommal bölcsen és tudatosan éljek.

2014. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 8. általánost biztos bevezetném. Annak lenne értelme,hisz csak meg kell nézni milyen réteg nem rendelkezik még ennyi tudással sem. Tibbseguk nem hasznos a társadalom szamara. Egyik korabbi kerdesben.kifejtettem a nagy kerek asztalt,amelyre 6-an pakolnak, 4-en viszont csak elvesznek.Az ilyen ember ne dontson azok sorsarol,akik csak pakolnak a közösbe. Ez igazsagtalan. Hátrányos megkulonbiztetés!
2014. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasonlo problema az US-ban olyan formaban jelentkezik, hogy a Dem politikusok egyre tobb segiiilyt igernek..... Igy vasarolnak szavazatokat a dolgozo tobbseg, (lassan kissebbseg lesz) meg nyogi az emelkedo adokat
2014. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es az USÁ-ban nincsenek értelmiségi republikánusok, mert a repikat csak a valláskárosultak, a tanyasi parasztok, a fegyverpuffogtató háborúéltetők és a Jockey Ewing-ok támogatják.
2014. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: milyen limitre gondolsz?

2.válasoló: a válaszod második mondatát értem.

3.válaszoló: nem csak a cigányokra értettem a kérdést.

2014. febr. 7. 17:41
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:

"Az ilyen ember ne dontson azok sorsarol,akik csak pakolnak a közösbe".


Oké, de akkor a kormány döntései ne vonatkozzanak azokra, akik nem szavazhattak rájuk, ugyebár ez így igazságos (taxation without represantation, ahogyan a brit korona ellen fellázadt amerikaiak mondták).

2014. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Libásunk Ausztriaban adozik....nem ertem akkor miert mondjak, aki nem itthon adozik az ne szavazhasson.
2014. febr. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hülyeség nem a végzettségtől függ! Én naponta tapasztalom sajnos.
2014. febr. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En abszolut nem emlitettem "cigányt" a kommentembe,tehat ha a kerdezo erre asszocialt,akkor az nem az én bajom.

Az iskolazottsag nem pusztán ész kérdés kapcsán fontos. En is ismerek 2 diplomás gyökeret. Abbol indultam.ki elso sorban,hogy iskolai végzetseg=munka lehetőség=adózás. Akinek 6 általánosa van,nem hiszem hogy vezeto beosztasban dolgozna,de még takaritani se veszik fel mert oda is kell a 8 osztaly,tobb helyen mar erettsegi. Leginkabb maszek munkat vallal,épitkezésen,feketemunkás. Tehát nem vállal szerepet és felelőséget a társadalomban. Jobb esetben a segij mellett fekete dolgozik,de leginkabb segélyen tengődik. Magyarán csak el vesz az asztalrol,de sebaj,legalább 4 evente nyomhat egy X-et az mellé aki nagyobb adót,több segélyt igér...mivel az adozo része nem tartozik rá... Ha magasabb iskolai vegzettseggel rendelezik akkor valoszinusitheto hogy talal olyan munkat ami utan befizetik a jarulekokat,az adot. Ergo ad a kozosbe.

2014. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!