Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kötekedik velem egy cigány...

Ha kötekedik velem egy cigány és én önvédelemből megölöm akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy meghurcolnak és a cigányok nem örülnének neki de önvédelem az önvédelem.

A törvény az én oldalamon áll?


2014. febr. 10. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem, akkor se ha mást ölnél meg.

Ha késsel fenyeget, és a dulakodás közben leszúród, akkor az más történet. Az baleset.

Önvédelem az, ha az életed fenyegeti valaki. Nem az, ha kötekszik.

2014. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Ez oké #1. válaszoló de ha valaki az életed fenyegeti és te megölöd akkor utólag hogy bizonyítják hogy én csak önvédelemből öltem meg azt a cigányt ?
2014. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

A fenyegetéssel szemben az emberölés nem azonos kategória!

Legfeljebb te is visszafenyegetheted!

2014. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

Fajtól, nemtől, vallástól, akármitől függetlenül, ha ÖNVÉDELEMBŐL ölsz, akkor nem büntetnek meg.

De ahhoz az kell, hogy valóban önvédelem legyen, ne csak amiatt legyen mert azt mondta, hogy hernyótalpas az anyám....


Szóval az kell, hogy te, mint sértett JOGGAL érezhesd úgy, hogy az életedet veszély fenyegeti. (Például többen körülvesznek, esetleg bicska előkerül, vagy rugdosni kezdenek, többen ütnek, stb. Szóval tényleg komoly indok kell hozzá.) Ebben az esetben a jog szerint nem vagy felelősségre vonható, ha a VÉDEKEZÉSED miatt a támadó esetleg meghal.


De ez nem jelenti azt, hogy szándékosan kiolthatod az életét, csak azt, hogy a VÉDEKEZÉS által okozott haláleset miatt nem vagy felelősségre vonható.

2014. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
56%

#4-es

nem kell ahhoz kés, hogy "véletlenül" megölj valakit. Csak elég egy "véletlen" ütés olyan helyre, és abba bele is halhat valaki.

2014. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Változott az önvédelmi törvény. Ma már ha éjjel valaki meglátogat hívatlanul, önvédelemből kérdés nélkül megölheted, továbbá ha utcán három vagy annál többen akár fényes nappal megtámadnak, akkor is ölhetsz önvédelemből. Legfontosabb, az ellened ért támadást, a támadás mértékénél nagyobb mértékben védekezhetsz. Viszont ha te dolgos, becsületes roma honfitársunkat ölsz meg önvédelemből, akkor a családjuk egy, szétszednek, kettő, még a múlt nyáron elhunyt rokonukat is tanúként állítják be ellened.
2014. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Shai-Hulud ***** válasza:
94%

Bocs, nem a fegyverre, vagy a támadók számára akartam kihegyezni a dolgot, hanem arra, hogy a védekezés addig tarthat, ameddig a támadás is tart.


Vagyis ha a támadó abbahagyta a támadást, akkor UTÁNA már nem ölheted meg azzal a jelszóval, hogy ez önvédelem. Vagyis csak addig tarthat a védekezés, ameddig a támadás tartott, ellenkező esetben már te leszel a támadó, és ilyenkor már nem minősül önvédelemnek a dolog.


(#4 voltam)

2014. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Aha.

Szóval ha bármit csinálnak és fenyegetve érzem magam és kioltom az életét.Mondjuk eltöröm a gigáját egy ütéssel vagy megszúrom bicskával úgy,hogy meghal akkor az színtiszta önvédelem volt.


Tehát akkor a rendőrök megvédenek ha a cigányok bosszút akarnának állni?


Azért kérdem mert egyik este sétáltam haza és két szép rétinéger kötött belém,hogy pakoljak ki.Én rögtön ütöttem és habár nem sérültek meg komolyabban de meghalhatott volna valamelyik.

2014. febr. 10. 15:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor a rendőrök megvédenek ha a cigányok bosszút akarnának állni? "


Nem.

2014. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De ők támadnak és meghal és utána bosszút akarnak állni akkor senki se tesz semmit?
2014. febr. 10. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!