Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kérelmezhetek védőügyvé...

Hogyan kérelmezhetek védőügyvédet?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy azt tanácsolták kérjek ingyenes védőügyvédet de ehhez el kellene mennem Kaposvárra (innen 60-65 km csak oda) na már most a közelünkben lévő bíróságon (Marcali) nem tudnak nekem ilyen kérelmező papírt adni illetve segíteni a kitöltésében? Vagy ehhez tényleg el kell mennem Kaposvárra ? Még nem volt semmilyen ügyem így magyarul mondva sík hü.e vagyok az egészhez . Polgári peres az ügy .

2014. febr. 11. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Polgári peres ügyben van arra lehetőséged, hogy pártfogó ügyvédi képviseletet kérj. Erre a kormányhivatal jogi segítségnyújtó osztályán van lehetőséged. A helyedben én felhívnám őket, hátha nem kell személyesen bemenned, de valószínűsítem, hogy igen.


Részletes információkat itt találsz: [link]


Ha kérdésed, van még, akkor szívesen válaszolok.

2014. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engem lényegében a papír része érdekel hogy ki tudjam tölteni és elküldeni a kérelmezést. Ha esetleg onnan behívnak akkor legalább tudom hogy nem feleslegesen megyek be . Mert eddig minden honnan elküldtek hogy nem tudnak ebben segíteni ... Ugye nekem a bírósági panasznapon azt mondták menjek a kaposvári ügyészségre hát onnan is elküldtek . A másik része hogy hiába töltöm le nem tudom kitölteni mert nem értek hozzá ,nem volt még soha semmilyen ügyem tehát ebben zöldfülű vagyok :)
2014. febr. 17. 10:47
 3/3 A kérdező kommentje:
na meg azt sem tudom hogy melyiket kell letölteni és hogy hány oldalasat :)
2014. febr. 17. 10:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!