Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos lehet a T-mobile ezen...

Jogos lehet a T-mobile ezen követelése?

Figyelt kérdés
2013 nyarán vásároltam 2 készüléket a T-mobilnál előfizetésre. Egy hónappal később a készüléket ellopták és 1 nap alatt felhalmoztak rajta egy nagyobb, 50 ezer ft-t meghaladó tartozást. Persze jött a levél a T-mobiltól, hogy 100 ezer a számlatartozás (a sajátommal és az előfizetési díjakkal együtt), de nem tudtam kifizetni akkor, így letiltották a számokat. Összességében a helyzet az, hogy fizetni kellett volna az előfizetéseket, és a készülék törlesztőrészletet, de mivel az első hónap végén nem volt annyi pénzem, hogy a saját saramon kívül jó 50 ezer ft-al többet kifizessek, ezért teljesen elúsztam, hiszen az azt követő hónapban már több mint 120 ezret kellett volna fizetnem, és így tovább. Azzal kerestem meg a T-mobilet, hogy az általam rendszeresen használt készüléken lévő tartozást+ azt a bizonyos 50 ezres másik készülék tartozását kifizetném, de a másik, lopott készülék árát és a fizetési képtelenségemből fakadó szerződésszegési kötbért és egyéb költségeket nem tudom és nem is fogom addig kifizetni, amíg nem kapom vissza a lopott készüléket. Most jött a csekk, 708 ezer ft-t követel a behajtó, amit 22 éves fejjel egyszerűen nem tudok előteremteni. Mit tegyek?? Ja és arról még nem is beszéltem, hogy mind a 2 készülékre volt érvényes biztosítás kötve, de megtagadták a szolgáltatást, mondván, hogy 1 évben csak 2 biztosítási eseményre szolgáltatnak, és az ezeket megelőző készülékemen 2x ki is használtam...
2014. febr. 16. 21:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen tettem feljelentést a lopás tettese ellen, akit én jól ismerek.
2014. febr. 16. 21:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy jött ki a 708 ezer forint?
2014. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Letiltattad az ellopott készüléket? Mert, ha nem egy balek vagy.
2014. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tételesen nem tudom. Ami biztos benne van az a 2 készülék törlesztőrészlete, a 2 előfizetési díj, 2 kötbér és a fennálló számlatartozások
2014. febr. 16. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Be kellett volna jelenteni a T-mobilnál akár másnap hogy mi a helyzet így ha letiltják a simet meg a telefon IMEI-jét akkor onnantól kezdve használhatatlanná válik, és ilyen esetbe ha lett volna felhalmozva tartozás azt kijelezte volna nekik a gép és akkor mehetett volna a feljelentés.

De most már cseszheted, szerintem kérj részletfizetést erre aztán meglátjátok mivan de az fix hogy ezt alaposan tisztáznod kell velük, tehát bemész szépen a közeli üzletükbe és elmondod mivan.

2014. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen letiltottam a készüléket amint megtudtam, hogy el lett lopva, és még aznap meg is tettem a feljelentést és el is küldtem a tmobile-nak, de szartak rá, azt mondták, hogy az én hibám, hogy "megbízhatatlan ember kezébe adom a készüléket".
2014. febr. 16. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A T-mobile-nál ilyenkor lehet kérni részletfizetést. Ha büntiről van szó, ők nagyon kemény állatok, nem sokat szaroznak. A kamatok is náluk a legdurvábbak és a határidőket is nagyon komolyan veszik, egy napot csúszol vele, másnap már jön a levél. Egyszer nem járt még le a hűségidőm, utolsó előtti nap fizettem be egy számlát, de nem került időben az ő számlájukra, két nap múlva le volt tiltva a telefonom és fizethettem az 50 000 ft visszakapcsolási díjat. A részletfizetésért is térden kellett csúszni, de végül megengedték.
2014. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!