Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a páromnak tartozása van...

Ha a páromnak tartozása van régről, amit nem fizetett ki, és én hozzámegyek, akkor az már az én tartozásom is lesz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Még kb 10 éve lízinges autója volt, az utolsó pár részletet nem tudta kifizetni, elvették a kocsit, de megmaradtak a be nem fizetett csekkek. Nemrég jött egy behajtó cég valami 4 millió forintos tartozással - állítólag ennyi lett a néhány havi részlet a kamatokkal. Az ő nevén nincs semmi, nekem van egy csepp tulajdonom, meg bejelentett munkám. Ha hozzámegyek feleségül, vagy bejelentett élettársi kapcsolatot szeretnénk, akkor ez a tartozás átszáll rám is? Behajthatják rajtam, lefoghatják a fizetésemből?
2014. febr. 17. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem bár ha meg sem próbáljátok visszafizetni elég rossz életetek lesz. Viszont gyereke örökli a tartozást.
2014. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és nyilván bejelentett munkája sem lehet vagy különben vonják a fizetése 33% -kát tartozást kép. Öreg korában miből fog megélni, majd a gyerek eltartja vagy mi.

Nem lennék a gyereketek az tuti.

2014. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, mint ahogy az se lenne a tiéd, ha milliós vagyonnal menne a házasságba. De biztos ami biztos, írjatok előtte házassági szerződést amiben rögzítitek, és akkor rajtad nem követelik.

Az amit az előző írt, hogy majd a gyereke örökli, az nem teljesen igaz, mert adósságot nem lehet csak úgy örökölni, arról az örökös lemondhat. Pl. ha örököl 100 Ft értékű vagyont, az adósság 80, akkor megkap 20-at, de ha pl. a vagyon 80 Ft, az adósság 100, akkor az egészről kompletten lemondhat és akkor semmit se kap, de adósságot sem örököl.


Viszont nem éri meg elsumákolni a fizetést, mert egyszer csak lesz bejelentett munkája, kerülhet a nevére akár ingatlan (örököl), stb és akkor már az egyre jobban halmozódó adósságot kell kifizetnie.

2014. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen szeretnénk majd rendezni, főleg ha neki lesz munkája - be van jelentve a munkaügyiben meg keres is munkát - csak azt nem szeretnénk, ha hirtelen elvennék mondjuk az én kis 15 éves vacak autómat, amire nagyon szükségem van.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!