Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogtalanul a lakásban tartózko...

Jogtalanul a lakásban tartózkodó férfitől hogy lehet megszabadulni törvényes úton?

Figyelt kérdés

Édesanyám októberben elhunyt.


A barátja és én maradtunk ketten a lakásban, amit egyedüli örökösként én kaptam meg.

Ő be sincs ide jelentve, sosem volt.


Nem fizet egy fillért sem.Én már egyedül nem tudom fizetni a rezsit és a háztartást.


Amikor felmerült, hogy ideje lenne elköltöznie, hogy ki tudjam adni a lakás 2 másik szobáját fenyegetőzni kezdett.


Nem jár dolgozni sem egy ideje, így a zárat sem tudom csak úgy lecseréltetni.


Mit csináljak?


23 L



2014. febr. 21. 17:32
 1/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt.
2014. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bejelentve akkor rendőrt kell hívni, hogy egy idegen van a lakásodban. Ha semmivel sem tudja igazolni, hogy neki engedélyt adtak, hogy ott lakjon, akkor a rendőrök elviszik onnan.
2014. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sajnos törvényes úton sehogy.

a rendőr nem rakhatja ki, ha nincs bejelentve akkor sem.

én sem tudtam nem olyan régen még, hivatalos szerv magyarázta el, hogy hivatalosan nem tehetnek semmit, mert a lakásba engedéllyel költözött be anno


a zárat fogod és kicseréled...ne foglalkozz vele, hogy ottvan..

amúgy az egyetlen törvényes út az, ha ellehetetleníted az életét.

kikapcsoltatod a villanyt a vizet..stb, vagy szakembert hívsz és szétbombázod a fürdőt felújítás miatt, akkor ő fogelmenni...amikor lemegy boltba nem engeded vissza...ha rendőrt hív, akkor nézel ártatlan boci szemekkel, hogy megakart támadni a saját lakásodban..

2014. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Így van. Jogilag ez olyan, mintha én beköltöznék egy idegenhez és nem akarnék távozni. Milyen alapon? Simán ki lehet rakatni rendőrrel.
2014. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
nagyon buta vagy ,hogy idáig hagytad hogy élősködjön rajtad. Ki lehet rakatni rendőrrel ,ez butaság hogy nem lehet. de legegyszerűbb ha fogod és lecseréled a zárat. a cuccait meg kiteszed az ajtó elé. ha zaklat akkor kihívod a rendőröket. sok sikert és lépj bátran, nem vagy köteles eltartani senkit!
2014. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg kikötteted a közműveket, mint tulajdonos megteheted. Villany, gáz, víz, tv, stb. Talán elpucol.

Lehet, hogy anno engedéllyel költözött be de nem a tiéddel márpedig te vagy az új tulaj.

Szerintem semmiből nem állna felkeresni egy ügyvédet vagy bemenni a rendőrségre és legalább informálódni valakitől.

2014. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem menj be a rendorsegre es kerdezd meg.
2014. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez igen nyűgös eset. Az a baj, hogy akkoriban engedéllyel költözött be. Ez nem olyan, mintha én besétálnék valakihez, mert oda eleve engedély nélkül költözök be.


A bíróságra kell menned, ott kérj tanácsot. A rendőrség nem biztos, hogy sok mindenben tud segíteni. De egy próbát megér, felszólítják, hogy menjen el ha nem megy mész a bíróságra.


Egyébként végtelen egyszerű, ki kell rakni és ha vissza akar jönni hívni kell a rendőrséget. A rendőröknek meg el kell mondani, hogy régen itt lakott engedéllyel, de elköltözött, most meg vissza akar jönni és te ezt nem akarod:-)


Aztán magyarázkodhat ő, hogy 5 perce még ott lakott ki hiszi el neki, ha a ház a tiéd és nincs is bejelentve oda.

2014. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"sajnos törvényes úton sehogy.

a rendőr nem rakhatja ki, ha nincs bejelentve akkor sem.

én sem tudtam nem olyan régen még, hivatalos szerv magyarázta el, hogy hivatalosan nem tehetnek semmit, mert a lakásba engedéllyel költözött be anno "


Miről beszélsz? Ha nincs bejelentve, és ha a ház tulajdonosa (azaz a kérdező) nem akarja, hogy ott legyen, akkor magánlaksértést követ el. A rendőr nem viszi el, hanem kizavarja, vagy testi kényszer alkalmazásával kirakja.

Nem kell elmenned sehova, hívd fel a 107-et, és menni fog a járőr. El kell mondani nekik, hogy te örökölted a házat, ő nincs ide bejelentve, és nem akar távozni akkor sem, ha felszólítod rá.

2014. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sajnos nálam is ilyen nehéz a helyzet. a lányom beengedte a haverjait ingyen élősködnek a nyakunkon. hogyan kéne kitetetnem őket innen rendőrrel? nekem nem akarják elhagyni a helyszínt. a ház még nem lányomé hanem az apjáé és az enyém.
2019. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!