Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy Bírónőnek címzett levél...

Egy Bírónőnek címzett levél formai követelményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítség kéne a fent említett levél formai követelményeit illetően, amelyben a Bírónő keresett meg engem, hogy jelezzem hogy egy ügyben polgári jogi igényt terjesztek-e elő.

Én úgy gondolom, hogy mivel válaszlevél és minden adatom megvan nekik, ezért nem kell az, hogy alulírott XY(anyja neve, személyi ig. száma, stb). Elég fejlécben feladó, alatta címzett, és ügyszám. Vagy tévednék?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. febr. 25. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

a fejléces feladó és alatta lévő címzett közt,de nem bal hanem jobb oldalon beírhatod a tárgyat hogy mégis mivel kapcsolatban írsz mit.


nem feltétlenül maga a bírónő kapja meg rögtön lehet hogy egy fogalmazója.ezek már a pejoratív értelembe vett egyszerű emberek leveleihez is hozzászoktak.

van aki csakúgy az összes hatóságnak így ügyészeknek meg mittudomén nyomozóknak is megküldi a biztonság kedvéért a levelet.vagy félrecímezi.

a levelet priorálják név és ügyszám alapján hogy tudják rögtön melyik ügyhöz(irathoz) kell csatolni....az a poén amikor valaki elcímezi a levelet és nem jönnek rá ki ez a csóka és milyen ügyben ír nekik....ekkor kiszignálják azonnalos elintézésre egy szerencsétlen beosztottnak mondván "valahogy jöjjön rá mi ez a levél"

tehát amit a kérdésben írsz adatok -így név ügyszám bőven elég

2014. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2014. febr. 25. 21:28
 3/4 anonim válasza:
A legfontosabb az ügyszám, és persze legyen sajátkezűleg aláírva, akkor is, ha egyébként gépelt szöveg.
2014. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is! Természetesen szerepelt a levélben az ügyszám , és kézzel is aláírtam!
2014. febr. 28. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!