Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon legalizálni fogják a marihuánát?

Figyelt kérdés

Olvastam az interneten,hogy a 4K párt (ha hatalomra jutna) legalizálnák a marihuánát, mert szerintük ez nem drog. Szerintem a marihuána igen is drog, BÁR SEMMIVEL SEM VESZÉLYESEBB MINT AZ ALKOHOL. Így egyetértek abban,hogy az állításunkban,hogy az alkoholnak sem kéne legálisnak lennie hiszen függőséget okoz és tudatmódosult állapotot is.

Én egyáltalán nem vetem meg azokat az embereket akik élnek a marihuánával. Bizonyos mértékig jó. De semmiféleképpen nem legalizálnám.



2014. febr. 25. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Én legalizálnám, pedig Jobbik szimpatizáns vagyok.


Amit még szabadabbá kellene tenni, az a fegyvertartás.Persze, nem amerikai szintűre, de szabadabbá, meg ehhez kellene normális BTK és nem olyan libbant, ami most van.

2014. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk én azt mondom,hogy aki szívni szeretne azt mindenhogy meg tudja oldani. Eddig sem kellett legalizálni a marihuánát ahhoz,hogy az emberek hozzáférhessenek. Hiszen mindig lesznek dílerek akik ebből fognak megélni. De szerintem ha legalizálnánk akkor ez az egész 'elfajulna'. A m. fogyasztó emberek egyre és egyre többhöz jutnának így és egyre függőbbé válnának. (És az egy tévhit,hogy a m. nem okoz függőséget, mert nagyon is okoz.)


Igen, a fegyvertartást is szabadabbá lehetne tenni , de nem ebben a társadalomban mert rengetegen visszaélnének ezzel.

2014. febr. 25. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Én is Jobbik-szavazó vagyok, szívogatok néha, de az alkoholra esküszöm.Én nem legalizálnám, és egyhamar nem is fogják Magyarországon.
2014. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Természetesen. A jónép le is gyilkolná a kormányt, ha nem legalizálnák.
2014. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, de nem mindegy, hogy mit veszel meg. Bár én életemben eddig csak egyszer próbáltam ki utólag derült ki, hogy nem is igazi fű volt, hanem csak valamilyen szintetikus utánzata (herbál vagy minek nevezik).

Tehát a legalizálással egyből ki lehetne szűrni a kétes helyekről származó anyagokat. Másrészről, a marihuana termesztése sem mindegy, hiszen nem megfelelő nevelés mellett silány minőségűt kapunk (kevés THC etc.), illetve a kendernek rengeteg változata van, ami megint nem ötödrangú dolog fogyasztás szempontjából. Egy szabályozott piaccal ezek mind kiküszöbölhetőek lennének.


Nem hiszem, hogy hirtelenjében megnövekedne a fogyasztók száma, egyrészről a többség (szerintem) még mindig egy kalap alá veszi a többi droggal, másrészről pedig a piszkos anyagiak.


Magába a hatásába én nem szeretnék belemenni, mindenki döntse el maga mit hisz és mit nem, ez is olyan, hogy minden érvre lehet hozni egy ellen érvet, mind két oldalról.


Más országokhoz sem érdemes hasonlítani magunkat és azok alapján beskatulyázni a lehetséges kimenetelét annak ami itt történne legalizálás esetén. A legtöbb országban ahol eddig legalizálták vagy enyhítettek a fogyasztói szabályokon a társadalom jóval "elfogadóbb" ilyen téren. Például hiába teperne valaki Hollandiával, ott az emberek többsége jóval liberálisabb mint itt és ugye ezt nem csak ezen a téren.


Én részemről még túl korainak tartom a legalizálását. Jóformán a (tudatommal) 4K! az első párt aki ezt felhozta és beletette a programjába. Magyarországon a többség nem figyel a kisebb pártokra és nem is tulajdonítanak nekik jelentőséget és csak a kormányon lévő párt a fontos, illetve azok akik bejutnak a parlamentbe (nem hiába mondhatni azt, hogy Magyarországon jóformán a rendszerváltás óta kétpártrendszer van).


Pedig a kívül eső kis pártokra is figyelni kell, illetve nekik is úgy mind kötelessége lenne, hogy hallassák a hangjukat (nem csak választások előtt).


Lényegében ebben az esetben a 4K! újító Magyarországon és, ha nem is válasszák meg (nem is ez a céljuk szerintem) akkor is valami újat hozott magával. Úgy mond színt hozott a politikába és bár a többségnek valószínűleg ez nem sokat jelent, de az ilyen kis dolgok (már, ha több kis párt is tevékenykedne) is hosszú távon hatással vannak a társdalomra, annak felfogására. Ezért is fontosak a pártok, szervezetek és a különféle mozgalmak a demokráciában. Sajnos a többségnek még mindig csak a kormányig terjed a látástere és mondhatni az ilyen dolgok amikről írtam még a perifériájára sem kerülnek fel. Ezzel amúgy csak a jelenlegi rendszert erősítjük.

2014. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

semmivel se veszélyesebb ezt hol hallottad?

Amerikában még azt is elhitetik, hogy a fegyvertartással javul a közbiztonság és kevesebb a ....

2014. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Régebben olvastam a 4K programját, már nem emlékszem a pontos szövegre, de olyat biztos nem állítanak, hogy nem drog, ez nem is egyéni döntés kérdése, mivel drog és kész.


Hogy a kérdésere is válaszoljak, szerintem olyan 10-20 év múlva lehet komolyan venni a témát. Pontosan az előttem is említett társadalmi "fejlettség" hiányzik ma Magyarországon.

2014. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez csak egy propaganda.

Úgy mint a kétfarkú kutyapárt az ingyenes sörrel.

Ezzel az agyhalott fiatalokat akarja megfogni, hogy szavazzanak rá. Társadalmi vita, népszavazás nélkül nem lenne esélyük áttolni, és szerintem az emberek 90%-a ellene lenne.

Így is az alkoholisták hazája vagyunk, nem kell még egy legális drog, hogy azt is kipróbálja minden fiatal.

2014. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok legális dolog drog.

Az étel amit mértéktelenül magadba tömsz, az ízfokozók, mesterséges hozzávalók.

A tv, tömérdek hír amit eladnak az embernek, hogy ezt kell hinned, tudnod..........stb.

Semmivel nem károsabb mint a kegyetlen valóság vagy kétkezi munka, viszont annál inkább okot ad a bűnőzésre amíg nem legalizálják.

2014. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Éljen a marihuána!!!!!!!!!!!
2014. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!