Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 év felett nem pedofília?

DanteSoS kérdése:

14 év felett nem pedofília?

Figyelt kérdés

igaz az hogy a törvény szerint ha 14 éves valaki akkor szülői belegyezéssel lehet neki a párja 18 felett?

egyik haverom 26 éves és 14 éves a barátnője és sokan piszkálták miatta de a törvény úgy néz ki nem bünteti wikipédián is ezt írja de annak nem feltétlen hinnék.



2014. márc. 11. 22:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
nem bünteti a törvény, nem kell szülői beleegyezés sem...más kérdés, hogy ez nem egy egészséges kapcsolat
2014. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem bünteti a törvény. De az hogy mit ír a törvény meg hogy elméletben mit jelent a pedofilia két különböző dolog. Mert ha mondjuk van egy 26 évesnek egy 14 évessel párkapcsolata (aki mondjuk lehet kinéz 12-nek) akkor simán lehetnek ilyen hajlamai. De ezek csak elméleti eszmefuttatások.
2014. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
nem pedofilia....amúgy én 27 éves vagyok és noha nem tervezem hogy 14 éves csajt szedjek össze azért találnék olyat akiről nem tudnátok megtippelni hogy mennyivel fiatalabb, sőt egyáltalán fiatalabb e mint én....manapság már annyira szanaszét tudják magukat sminkelni a lányok
2014. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
teljesen egyénfüggő, de ha elmúlt 14, akkor jogilag semmiképpen se pedó. háát aztán máshogy meg jó kérdés, de ahogy írtam, egyedileg kell vizsgálni, hiszen ugye attól pedofília a pedofília h nemileg ÉRETLEN egyedhez vonzódik. ez viszont szinte mindenkinél más és más korban tekinthető befejezettnek.
2014. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kovpet ***** válasza:
Azért érdekelne, hogy ezt a szülői beleegyezést honnan veszed. Ez nagyon perverz :)
2014. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
A pedofília nem jogi fogalom, gyermekkorúakhoz (18 év alatti) vonzódást jelent. Úgyhogy attól még, hogy nem büntetendő, még nyugodtan lehet pedofilnak nevezni az illetőt.
2014. márc. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 kovpet ***** válasza:
96%
#6: A pedofília a pubertás kor előttiekhez való vonzódást jelenti. A gyermek az 12 év alatti és nem 18 év alatti.
2014. márc. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%
A serdülőkort is bele szokták számítani. Nem véletlenül vannak olyan országok, ahol 17, 18 év a beleegyezési korhatár.
2014. márc. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

mi az h "bele szokták"? a jog nem szokás kérdése, hanem feketén-fehéren megfogalmazták h 14 év a határ és slussz. egyébként ugyan miért is lenne a 18 év alattihoz vonzódás pedóság? jézusom .... akkor nagyon nagyon sok pedó van mindenhol, amikor manapság a 15 éves korosztály nagy rész már abszolút rendszeres nemi életet él, és sokszor én is meglepődök, kikkel ...

(nálunk gimiben a harmadikos osztálytársam, aki igaz, elég vagány egy srác volt, na de kezelgette a 38 éves férjezett igazgatónénit, nem is keveset ... akkor? vagy ahol edzettem, ott meg a 32 éves nős és kisgyerekes edző kezelgette folyamatosan a 15 éves tanítványát ... akkor? ezek mind pedók?) ugye látod, mekkora hülyeséget írtál?

2014. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
#9 A 30 fölötti aki 15 éveseket kúrogat,az nem normális. Nem véletlenül teszünk különbséget gyerek és felnőtt között.
2014. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!