Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyom hova nem vihetem...

Gázpisztolyom hova nem vihetem magammal?

Figyelt kérdés
Mkh kártya, viselési , minden ki van váltva, de az érdekelne,hogy pl egy bank-ba bemehetek-e vele? hipermarket? bölcsőde? Mert tegyük fel elmegyek valahova, ott van nálam, és be kell mennem a boltba, akkor szedjem le magamról dugjam el a fenekembe és mikor kijövök rakjam vissza? :) köszi a válaszokat

2014. márc. 17. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

bankba, rendezvényre (tüntetés, koncert), illetve olyan helyre ahol kint van a "fegyvert behozni tilos" matrica. (pl reptér, vagy néhány plázán van ilyen)


Továbbá nem lehet nálad ha alkoholt fogyasztasz. Kb ennyi, mindenhova máshova viheted magaddal. Fontos, hogy folyamatosan takarva kell lennie, tehát nem láthatják, hogy nálad van, ha valaki észreveszi és rendőrt hív akkor megbüntetnek. az is lényeges, hogy ha dudorodik az nem minősül nyilvános viselésnek, de azért a pánikot jobb elkerülni.


Boltban, utcán, buszon etecera természetesen nálad lehet. Munkahelyen meg ne mondd el, hogy nálad van mert akkor elkezd majd mindenki rinyálni, ha nincs kint a "fegyvert behozni tilos" matrica akkor beviheted.

2014. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csiß ***** válasza:
100%
Mivel rejtve kell viselned,gondolom beviheted ezekre a helyekre.Azért repülőre ne próbálj meg vele feljutni :)
2014. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, azt elfelejtettem, hogy plázába én pl simán beviszem, mivel rejtve viselem úgysem szúrja ki senki, de értelemszerűen ha emiatt egyszer megállítanának akkor én vagyok a hibás. bankkal, kocsmázásnál, rendezvényeken stb viszont már inkább nem kockáztatok. :)
2014. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csiß ***** válasza:
Na közben befutott egy kimerítőbb válasz..akkor az enyém storno :P
2014. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
cipőbolt, felpróbálod és kilóg ?:D iskola? gondolom házirend függő
2014. márc. 17. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezekre a helyekre beviheted. a fegyverhez kell öltözködni, olyan nincs, hogy kilóg. a te felelősséged, hogy amíg nálad van folyamatosan figyelj rá, hogy ne lógjon ki.


amúgy ez egy picit túllihegett kérdéskör, amikor megkaptam az engedélyt 1 hónapig folyamatosan azt lestem, hogy mikor lóg ki, aztán szépen nyugodtan rájöttem, hogy az emberek nincsenek ahhoz hozzászokva, hogy valakinél fegyver van, így még akkor sem veszik észre ha a szemüket kiveri. szóval nopara, veszel egy rendes tokot, pulcsival vagy +1 inggel takarod, ráhajtod a pólód és le van tudva.

2014. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
házirend meg nem releváns, nem kell ismerned fejből a házirendet. ha nincs matricával kiragasztva az ajtóra, hogy oda nem viheted be akkor jóhiszeműen jársz el, ha azt feltételezed, hogy oda beviheted. nem kell elmondani senkinek, nem kell rajolni vele, a kutya se fogja észrevenni ha takarva van.
2014. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáljuk külön a valóságot és a szabályokat helyenként.


Repülőtér:

-Szabály: Nem viheted.

-Valóság: Ne is vidd.


Iskola:

-Szabály: Házirend átolvasása iskolánként. Ha tiltja, akkor nem lehet, ha nem említi, akkor lehet.

-Valóság: Viheted nyugodtan. Mindenki lesz.arja, nincs aki ellenőrizze és jó ha ott is van nálad fegyó. Plusz Nem is a suliba kell sokszor, hanem oda és haza útra ;)

Nálam is volt egész egyetem alatt gázpisztoly. Minden nap, minden órán. Senki le sem szarta.


Bank:

-Szabály: Nem viheted.

-Valóság: Viheted nyugodtan. Ezerszer voltam már rengeteg bankfiókban úgy, hogy 2 gázpisztoly is volt nálam. Nem motoznak meg, az őr nem nézi és te sem akarsz bankot rabolni. Viheted.


Plázák, boltok, bevásárlóközpontok:

-Szabály: A legtöbbnél nincsen szabály. Persze 100-ből 3 helyen ki van rakva a fegyver lehúzva jel.

-Valóság: Vigyed nyugodtan minden boltba. Nem kirabolni akarod őket és ők is leszarják.


Bíróság, rendőrség:

-Szabály: Jobb helyeken a portán, vagy átvizsgálás előtt le lehet adni a fegyvereket, a gáz-riasztókat is. Leadod, ha kérik megmutatod az engedélyed rá, aztán kifelé menet visszaveszed.

Valóság: Ostoba, alaptalan félelem, hogy "kivillan a rendőrségen oszt tíz rendőr lelő". Fegyver ügyintézni is úgy járok, hogy rajtam vannak a gázfegyók, mert nem lehet leadni őket. Bírósági épületben meg voltam már úgy, hogy le lehetett adni. De először minden új helyre (bíróság, rendőrség) telefonálj oda, ha még nem voltál és kérdezd meg hogy van-e lehetőség a fegyver leadásra valahol, amíg ott vagy.


Rendezvény, koncert, HA nem iszol:

-Szabály: Nem viheted.

-Valóság: Ne is vidd. Érd be 2-3 gázspray-vel. Nem éri meg a szopót, ha koncerten a biztonságiak megtapogatnak és megtalálják. Nem engednek be, ha viselésid van, akkor sem. Engem spray-vel engedtek már be koncertre, fesztiválra. Tüntetésre, pártrendezvényre ne vidd, főleg ha tudod hogy gyakori a rendőri igazoltatás.

De például a május 1-i, augusztus 20-i, stb. rendezvényekre vidd nyugodtan.

2014. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!