Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be idéztek tanúnak a rendőrség...

Be idéztek tanúnak a rendőrségre, miszerint en hivtam többször is egy embert, akiről kiderült hogy illegális dolgokkal tevékenykedik. Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Az embert akit én hivtam többször is, varró egyebkent es tobbszor is egyeztettem vele mint kuncsaft. Csak kiderult biztos forrásból hogy mellette futtatott drog üzletet is.. Én erről semmit sem tudtam idáig.. Milyen kérdésekre számíthatok? Vádolhatnak azzal hogy én nem amiatt talalkoztam az illetővel, hanem vásárolják valami egyeb dolgot? Mire számíthatok? Ez lez az első alkalom hogy a rendőrség területére fogok lépni, azon belül kihallgatásra mint tanú. Valamiért ideges vagyok emiatt.

2014. márc. 17. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért keresnek, hogy téged is lecsukjanak. Ha fel is merül a vád, egy vérvizsgálattal minden kideríthető.

Inkább arra lehetnek kíváncsiak, tudod-e tanusítani, hogy drogot árult az illető.

2014. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy lehallgatták aki miatt neked most be kell menned valószínüleg veled is a telefonbeszélgetésekről kellesz beszélned velük gondolom elemezni akarják ezzel a címszóval fog zajlani az egész és próbálnak majd bekavarni mindenféle kérdéssel és ellentmondásokat keresnek majd. Szerintem ügyvédjel meny be mert ők nem fognak felvilágosítani a jogaidról vagyis csak minimális mértékben. Sok olyan kérdés van amire nem vagy köteles válaszolni, de lehet hogy meg kellene kérdezned 1 ügyvédet hogy ő mit tanácsol és ha szükségesnek látja akkor esetleg vele menj be a rendőrségre.
2014. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A lehallgatason mit kell érteni? De akkor se tudnak bizonyitani semmit se hogy en vettem e vagy sem azt... Es akkor en se tudom allitani azt hogy en nem vettem semmit...
2014. márc. 17. 17:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugy tudom hogy tanúként nem kötelezhetnek vizelet, es vér adására
2014. márc. 17. 17:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy sem kötelezhetnek vizsgálatra. De ha aközött kell választanod, hogy börtönbe mész, vagy egyszerű vizsgálattal tisztázod magad, akkor elég nagy hülyének kell lenni ahhoz, hogy előbbit válassza az ember. De persze ez csak egy elméleti felvetés. Pontosabb ismeretek nélkül sok biztosat nem lehet mondani.
2014. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehallgatás az azt jelenti hogy amit te beszéltél vele az ki lesz eléd nyomtatva hogy mik is hangzottak el a beszélgetésbe minden szó ott lesz ami elhangzott és lehet hogy abból fognak kérdezni hogy mit jelent az amit beszéltetek meg ilyenek
2014. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szimpla rutinjellegű kihallgatás, ha nincs vaj a füled mögött, félned sem kell
2014. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ilyenkor arra megy ki a jatek hogy tanúból vádlott legyek?
2014. márc. 17. 17:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen ez is benne van

Tanu vagy de kíváncsiak hogy nem vagy benne vagy esetleg nincs-e valami közöd hozzá. Attól függ hogy a tényleges vádlott mit vallott hogy esetleg a nagyobb kutyákat védje hogy nem-e mártott be téged mert fél hogy kicsit legyengítik a nagykutyák

2014. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A legtisztább az hogy elmondom nekik hogy IGEN talalkoztam ezzel a személlyel, volt telefonon egyeztetés is, de én mit sem sejtve errol a dolgokrol nem tudtam... Ezt egy 5 perc alatt el tudom mondani... De nekik akkor ezek szerint nem lesz elég? Csak azt nem akarom higy kereszt kérdéseket tegyenek fel, amiből a vegen rosszul jövök ki
2014. márc. 17. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!