Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik a polgári csőd fogalma...

Létezik a polgári csőd fogalma és lehet evvel élni?

Figyelt kérdés

Barátom mondta, hogy bevezették, hogy mindenki életében egyszer jelethet csődöt, ha nagyon nagy a tartozása és nem tudja visszafizetni. Ilyenkor eltőrlik az egészet és tiszta lappal indúl pénzügyileg.


Már van ilyen? Mikor vezették be? Milyen nyomtatványon lehet kérni? Bankok elfogadjék?


2014. márc. 18. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Igen, hogyne, én is tegnap vettem fel 250 millió forintot különböző bankoktól, ma meg csődöt jelentettem.


Most vettem egy házat Spanyolországban, életem hátralevő részében elleszek, adósságom nincs, élek vidáman :D


Honnan szedted ezt a marhaságot? :) Nem, nincs ilyen. A céges csőd esetében sem azt jelenti, hogy a hitelezők fogják a kalapjukat, és mennek, hanem minden értéket elárvereznek, és amit lehet kifizetnek belőle, a cégnek meg nem marad semmije. Ha lesz is polgári csőd, az is hasonló lesz nagy eséllyel...

2014. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott, hogy fedezet nélkül nem adnak 250 milliót. Amennyi vagyonod van max annak 85%-áig adnak mint fedezet hitelt a pénzintézet és több már nem is ad.


Ismerős mondta. Valaki normális megválaszolná ? Köszi:)

2014. márc. 18. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy időben azt hiszem a jobbik kampányolt vele,de semmi nem lesz belőle. De a feltételek között olyan is szerepelt pl, hogy felügyelő bizottság szabhatja meg te mire költheted utána évekig a kereseted, ha ők úgy gondolják hogy a reggeli buszozásod vagy a mosógép is luxus akkor arra sem költhetnél.
2014. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!