Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék rendőr lenni, de...

Szeretnék rendőr lenni, de kisebb koromba történt egy kis dolog, amit megbántam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kis koromban volt egy öngyilkossági kísérletem, ami igazából nem volt az mert konkrétan nem tettem meg. Voltam kihallgatáson és le lett zárva az ügy. Viszont nem szeretném, ha ismét szóba jönne ez a korszak, mert eléggé rosszul érintett minden. Csak, hogy értsétek: elveszítettem édesapámat és a páromat is és magányos voltam. Eléggé depressziós állapotba kerültem, de ez már csak a múlt. Mára már teljesen vidám, élni akaró ember lettem, akinek eszébe se jutna a halál. Nem tudom, hogy ezt vissza e nézik és, ha igen, akkor ez miatt nem e engednének alkalmasnak erre a feladatra. Nem szeretném, ha felvételkor, váratlanul dobnák a fejemhez ezt, amikor már régen lezártam ezt az egészet magamban. Szégyellek is róla beszélni, de meg történt és én úgy érzem, hogy ezeken át kellett esnem, hogy meg tudjak erősödni lelkileg. Mellékesen, amikor elfogtak a rendőrök egy kórházba vittek, ahol beszéltem egy pszichológussal és nem volt semmi gond ott. Nem kellett gyógyszereken élnem és továbbá pszichológushoz se járnom. A kihallgatáson elmondtam, hogy az egész egy félreértés volt és lezárták így. Ki voltam akadva kicsit és fáradt is voltam és hirtelen jött ez az egész dolog.
2014. márc. 18. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Basszus! Remélem ez nem megint egy pszihoterapeua kérdéssorozata a válaszolóknak, hogy az agyában kurkásszon!
2014. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez előkerül még. Lezárták, ahogy te is.


Másrészt:

"Kis koromban volt egy öngyilkossági kísérletem, ami igazából nem volt az" Ha sikerült volna, azt öngyilkosságnak minősülne, és akkor már tényleg nem lehetnél rendőr, de más se. Mivel nem "sikerült", ezért bizony ez egy kísérlet volt a részedről, öngyilkossági kísérlet. Persze a legtöbb ilyen mögött nem az van, hogy az illető valóban meg akarja ölni magát, hanem csak mélyponton van, és fel akarja hívni magára a figyelmet. Aki igazán öngyilkos akar lenni, annak ez sikerül is, te nem akartál az lenni, neked nem sikerült, csak rondán kockára tetted az életed. Nem kerültél utána kezelés alá sem, nyilván nem ítélték annyira súlyosnak a helyzeted, és látták rajtad, hogy ki fogod heverni, ami meg is történt. Ha mégis előkerülne az ügy, ebben a formában szerintem ez akkor sem biztos, hogy kizáró ok lenne, de jobb ha nem kerül elő. :)

2014. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én már hallom a zörejt!
2014. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen úgy értem, hogy öngyilkossági kísérlet nem történt meg, csak bejelentettek és biztonság kedvéért kaptak el. Tehát kézzel fogható bizonyíték nem volt ellene és igaz, hogy nem tettem volna meg. Viszont figyelemre tényleg nem volt szükségem, inkább el vonultam magamnak, mert egyedül akartam lenni és ebből adódóan gondolták azt, hogy meghalok majd, pedig már épp indultam haza. Csak annyira magam alatt voltam és nem aludtam semmit és ez idegileg lehúzott. Az "öngyilkossági kísérletet", azért írtam, mert ez volt a hivatalos papíron címként, de alul lezáráskor oda volt írva a lényegében, hogy nem akartam meghalni. Tehát volt egy bejelentő, aki ezzel vádolt meg, de végül nem nyert ügyet. Próbáltam most meg keresni a papírt, hogy szó szerint tudjak idézni, de nem találom. Valahol megvan, majd megkeresem. A kórházban "ítéletként" annyit kaptam, hogy kimerült voltam:)


Annak a 40%-os válaszolónak meg: nem vagyok pszichoterapeuta, de ha az lennék, akkor is a normálisabb fajta. Érdekel a pszichológia és sok ember mondta már, hogy elmehetnék annak, mert megértem a bánatos embereket és segítek rajtuk. Fura, de amikor beszéltem a pszichológussal, inkább én éreztem azt, hogy én járok az ő fejébe és nem pedig ő az enyémbe. Kicsit különc vagyok, de betartom a társadalmi normákat és nem csinálok semmi őrültséget.

2014. márc. 18. 23:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Így teljesen világos. Ez abszolút nem kerülhet elő, hacsak te fel nem hozod.
2014. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval kicsi korodban elvesztetted a párodat és öngyi lettél... Nehéz az óvodások élete...


Ne legyél rendőr, az ilyenek szokták az őrszobán agyonlőni magukat "hirtelen felindulásból". Válassz olyan szakmát, ahol nem kerül fegyver a kezedbe.

2014. márc. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Szerencsére nálam nincs olyan, hogy hirtelen felindulás és figyelmen kívül hagyom a naív embereket. Ezzel azt hiszem mindent elmondtam, amit érdemes tudnod. Örülök, hogy itt voltál és időt szenteltél rám:)
2014. márc. 19. 09:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez hány éves korodban volt? Csak kíváncsiság.

Milyen iskolai előélettel mennél rendőrnek?

2014. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 susukoma válasza:
meg vagyok döbbenve, hogy eddig egyetlen válaszoló sem hívta fel rá a figyelmet, hogy a fegyverviselést pszichologiai alkalmassági vizsgálat előzi meg, ahol 99% százalék, hogy elhangzik a kérdés, 'volt e már öngyilkossági kísérlete, vagy van e olyan családtagja, aki öngyilkosságot követett el, kísérelt meg'. fegyveres biztonsági őr vagyok, nekem is feltették ezt a kérdést. el lehet intézni egy nemmel... de azért meg fogják kérdezni, ezen ne lepődjön meg senki.
2014. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!