Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltörték a számítógépem és...

Feltörték a számítógépem és az én internetkapcsolatomról követtek el bűncselekményt. Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tettek ellenem egy feljelentést, hogy az én IP címemről követtek el bűncselekményt. Kaptam egy idézést. "Személyi adatokkal való visszaélés."


Szoftverfejlesztő vagyok, a számítógépemet a munkám miatt folyamatosan monitorozom, visszanéztem a ki-bejövő csomagok listáját és egy vírus volt a gépen, ami valóan kommunikált egy harmadik géppel, amivel irányították az enyémet. Amolyan mini-"botnet" féleség, ha így érthetőbb.


Erre én ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem, hogy derítsék ki, hogy ki volt az.


Mi ilyenkor a procedúra? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mik szoktak ilyenkor történni?


Soha semmit nem követtem el, becsületes ember vagyok és ilyenekkel piszkálják az ember nyugalmát. Elegem van már.


Várok minden segítő választ, nem csak jogit, akár műszakit is.



2014. márc. 19. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem voltam ilyen helyzetben, de nyilván rajtad kezdik, ha a te IP címed a hunyó. Mindenesetre göngyölítsd vissza a saját géped eseményeit, és tárd a téged vizsgáló nyomozók elé (gondoskodj róla, hogy legyen bizonyítékod az átadásról). Adj meg minden műszaki segítséget, így jó benyomást keltesz és esetleg segítségeddel kapnak el egy bűnbandát.

A procedúra nagyjából olyan, mint az ilyen nyomozós filmekben, csak sokkal lassabb, mert persze olyan műszaki apparátus nem létezik. Beidéznek, kihallgatnak, ismertetik a jogaidat, ha nincs alapos ok, utána elengednek. És ez néhányszor ismétlődhet. Rajtad is múlik, mennyiszer. Ha nem vagy sáros, elemi érdeked, hogy együttműködj, megéri az elején némi plusz befektetés a későbbi időtakarékosság érdekében.

2014. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!