Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem-e bírósági tárgyalás...

Kérhetem-e bírósági tárgyalás elnapolását?

Figyelt kérdés
Vádlottként idéztek meg egy olyan ügyben, amit el sem követtem, csak a feljelentő találta ki, mert más miatt megharagudott rám. A rendőrség le is zárta az ügyet, de ő bíróságra vitte. Most kaptam egy idézést személyes meghallgatásra a bíróságtól, de nekem az az időpont nem jó, mert egy fontos konferencián adok elő, amit nem mondhatok le. Kérhetem-e az elnapolást, illetve ha nem, akkor mi történik, ha nem megyek el, és csak egy levelet írok?
2014. márc. 21. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez itt most nem egészen egyértelmű, mert nem mindegy milyen eljárás is van folyamatban: a vádlottként idéztek, a rendőrség korábban lezárta az ügyet, és idézést kaptam személyes meghallgatásra fogalmak ütik egymást. Szóval csakis sejtésem szerint itt magánvádas eljárásról lehet szó, amin, ha a feljelentett nem jelenik meg, gyakorlatilag nem történik semmi, a bíróság a feljelentőt hallgatja meg és utána valószínű tárgyalást tűz ki. Ilyenkor nem lehet kérni, hogy másik határnapot tűzzön ki a bíróság, de ennek ellenére nyilván a saját érdekében is jobb minél előbb tájékoztatni őket, hogy nem tud megjelenni, és mi a teendő a továbbiakat illetően.
2014. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen arról van szó, hogy a rendőrség szerint nem történt meg a bűncselekmény amivel megvádolt, de nyitva hagyta a magánvád lehetőségét. Valószínűleg e miatt kaptam idézést, ismerve a feljelentő habitusát.

2014. márc. 24. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!