Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényellenes, ha egy fizetős...

Törvényellenes, ha egy fizetős programot (pl. windows) ingyen letöltök torrenten, kizárólag saját, otthoni felhasználásra, és nem terjesztésre/pénzszerzésre?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Törvényellenes, mert azzal, hogy ne költesz rá, végeredményben pénzt szerzerl, hiszen spórolosz.
2014. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 belapus ***** válasza:
27%
Elméletileg igen.
2014. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

bár nem nagyon értem, hiszen tömegesen vannak ilyen letöltések (játék, program, film, stb.), és úgysem fognak több ezer magánszemélyt ilyenek miatt elítélni.

2014. márc. 23. 11:18
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az.
2014. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem nagyon értem, hiszen tömegesen vannak ilyen letöltések (játék, program, film, stb.), és úgysem fognak több ezer magánszemélyt ilyenek miatt elítélni."


- Azt kérdezted, törvényellenes-e, nem azt, hogy el is kapnak-e...

2014. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
pontosan tudom, mit kérdeztem, ez csak az én személyes megjegyzésem volt, nem hiszem, hogy emiatt be kéne szólogatni
2014. márc. 23. 11:30
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha neked ez beszólogatás, akkor sajnálom, hogy megbántottam a kis liliomillatú lelkedet...
2014. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon a torrentezés kizárólag akkor illegális, ha pénzt keresel vele. Saját használatra bármit.
2014. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

@12:57: A letöltés része maga még csak-csak legális, de a feltöltés nem, márpedig a torrentezés egy igencsak kétirányú folyamat.


Plusz azért a szoftvereknek vannak még külön licensz feltételei is.

Például a Windows 8-at is lazán le lehet akár közvetlenül a Microsoft oldaláról tölteni és 30 napig használni, de utáni bizony fizetni kell.

2014. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"és úgysem fognak több ezer magánszemélyt ilyenek miatt elítélni."


Pedig tőlünk nyugatabbra pontosan ez történik, és csak idő kérdése, hogy nálunk mikor jön el az illegális letöltések elleni fellépések szigorítása.

2014. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!