Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben én egy általam...

Amennyiben én egy általam ismert személyről formálok meg egy karaktert (pl. : regény, képregény, novella. ), de az csak és kizárólag viselkedésében hasonlít rá, illetve elhangzott "aranyköpéseit" idézi, mennyiben kifogásolhatja ezt az adott személy?

Figyelt kérdés
Mondjuk abban az esetben, ha publikálom, de pénzt nem szándékozom keresni vele, vagy ha pont, hogy pénz is befolyna a dologból.
2014. márc. 24. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem nevesítesz, jogilag nem támadható. Már ha erre gondoltál, persze....
2014. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha felismerhető a személy és ő sértőnek érzi, akkor perelhet, amiben te leszel a vesztes fél.
2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha felismerhető a személy és ő sértőnek érzi, akkor perelhet, amiben te leszel a vesztes fél."


Amerikában. Itthon nincs ilyen. Karikatúráért nem lehet perelni, KIZÁRÓLAG nevesített rágalomért.


Kérdező, nyugodtan írj róla.

2014. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és pont ezért említettem, hogy csak és kizárólag abban hasonlít... amiben. :D Szóval ezek szerint akár még profitálhatok is belőle, semmitől "nem kell félnem"?
2014. márc. 24. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Karikatúráért, paródiáért a közszereplők nem perelhetnek, magánszemélyek igen. Ha az illető felismeri magát, vélt vagy valós hátránya származik belőle, akkor számíthatsz a perre.
2014. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Butaságokat beszélsz, kisfiam.
2014. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!